Твір на тему: “Рідна мова – це не полова, її за вітром не розвієш”

Давним-давно люди стали замислюватися над загадкою мови, таємницею її походження. Існує безліч припущень про появу і призначення мови. Одні вважають, що мова – це безцінний дар Бога; інші переконані, що здатність до мовлення виникла сама по собі; треті розглядають мову, як результат багатовікового перетворення мавпи в людину, адже саме здатність мислити і говорити відрізняє нас від інших живих істот; четверті стверджують, що людська мова – подарунок якоїсь невідомої позаземної цивілізації.

Поки вчені не прийшли до єдиної думки, і загадка

залишається загадкою, але в одному вони одностайні: якби мова раптом зникла, люди перестали б бути людьми.

То яку ж роль відіграє мова в житті суспільства? До наших днів збереглася антична легенда:

“Одного разу багатий грек Ксанф наказав своєму рабу, знаменитому байкареві Езопу, купити найкращу річ у світі. Езоп пішов на базар і приніс язика.

“Чому ти приніс язика? Невже ти вважаєш, що це найкраща річ у світі?”, – запитав Ксанф.

“Звичайно, – відповів Езоп. – Хіба може бути в світі щось краще, ніж мова?”

– ” Добре. Іди знову на базар і принеси тепер найгіршу в світі річ”, – сказав

Ксанф.

Езоп пішов і знову приніс язика”.

Дійсно, за допомогою мови ми спілкуємося, читаємо, пишемо, думаємо, співаємо, мріємо, пізнаємо навколишній світ. Але мова не тільки

Об’єднує людей, вона може і роз’єднувати їх. Всім нам добре знайоме сказання про будівельників Вавилонської вежі…

Прав був Езоп і в тому, що мова – це сама найгірша в світі річ. “Слово не горобець: вилетить не впіймаєш!” – Каже народна

Мудрість. Безумовно, мовою потрібно вміти добре володіти: сказане ненароком незручне слово може образити вашого співрозмовника. М. Горький говорив: “Мова – інструмент, необхідно знати його, добре їм володіти”. “Словом можна вбити… Словом можна продати, і зрадити, і купити, слово можна в разючий свинець перелити”, – стверджував В. Шеффер.

Не менш важливе і відношення людей до своєї рідної мови. Адже рідна мова – це не полова, її за вітром не розвієш. І я дуже сподіваюся, що більшість наших співвітчизників все ж таки розуміють, що без мови український народ, наше сучасне суспільство не змогло б існувати, адже саме мова робить людину людиною у будь-яких обставинах.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Чи замінить інтернет книжку твір роздум.
Твір на тему: “Рідна мова – це не полова, її за вітром не розвієш”