Аналіз казки Комора сонця Пришвіна М. М

“Комора сонця” – казка-минуле. Цілком реальні діти відправляються в цілком реальну подорож – за журавлиною. Але їм доводиться зіштовхуватися з одушевленими силами природи – як прихильно настроєними, так і ворожими (вовк Сірий поміщик). Пришвін – великий знавець і аматор природи. Він поетично описує пробудження весняної природи, голосу птахів і звірів, що зливаються в єдиний чарівний хор Природа – теж діюча особа в казці-минулому. Пришвін дуже уважний до дітей.

Він з м’яким гумором і великою любов’ю описує двох самостійних

селянських дітей, що вміють справлятися з більшим господарством. Пришвін в образах брата й сестри затверджує селянську обгрунтованість, любов до праці, практичну кмітливість і вміння боротися із труднощами. Брат і сестра – зовсім не ідеальні, правильні й слухняні дитинки. Вони сперечаються через те, хто з них головніше.

Митраша, щоб довести свою правоту, іде вузькою стежинкою – і ледве не гине вболоте. Настя дівчинка жаднувата: захопившись збором небаченого врожаю журавлини, ледве не забула про брата. Але пережиті випробування роблять дітей розумніше й добріше. Настя віддає всю зібрану ягоду дітям, евакуйованим із блокадного Ленінграда.

Назва “Комора сонця” – це багатозначний образ. “Комора сонця” – це не тільки торф, якому можна використовувати як джерело енергії Це й вся заповідна північна природа, це й добре серце народу


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Аналіз казки Комора сонця Пришвіна М. М