Подорож до літературної казки

У тридев’ятому царстві, тридесятому королівстві сидів на троні Іван-царевич. Усе в його царстві було добре. Ніяких ворогів. Ніяких бід. Народ живе щасливо. Але чогось не вистачає царевичу. Покликав він свого радника та наказав йому підготуватися до подорожі в нові краї. В які саме краї – він не знав. Обкрутився три рази Іван – царевич на місці і став якраз там, де було написано “Літературна казка”. А далі дороги розходяться в три боки. Направо підеш – до Пушкінської казки попадеш, наліво глянеш – Шарля Перро зустрінеш, а прямо

помандруєш – у Снігової королеви снігу скуштуєш. Було дуже спекотно, тому Іван-царевич побрів прямісінько до Снігової королеви, щоб трохи охолодитися.

Вітер і хуртовина не давали йому йти далі. Раптом він побачив маленьку дівчинку та хлопчика, які сміливо йшли через кучугури снігу. Царевич догнав їх і дізнався, що в цім королівстві живе дуже красива, але холодна й бездушна Снігова королева. Маленька Герда ледь врятувала від неї свого Кая. У його серці було так багато Крижинок, що він забув усе: і Герду, і бабусю, і своє містечко, і троянду… Іван-царевич з’їв дві пригоршні снігу й відчув, що він починає замерзати.

А раптом і з ним станеться таке, як із Каєм? Хто його врятує? Не захотів Іван-царевич знайомитися з господинею снігового королівства. Обкрутився він тричі на одній нозі й разом із Каєм та Гердою опинився на старому роздоріжжі. Діти побігли до свого рідного містечка, а Іван вирішив познайомитися з казкою “Попелюшка”. Тільки-но він повернув наліво, як з-під куща викотився гарбуз і вискочило дванадцятеро мишей. Іван здивувався, але далі з’явилася фея та все пояснила. У цій казці бувають чудеса. Фея може допомогти царевичу потрапити на бал. Іван не захотів на бал, бо бали йому набридли (він був царевичем!), але з Принцом і Попелюшкою познайомився. Виявляється, Попелюшка теж із простого народу, як і Іван. Вона багато працювала, але мачуха любила тільки своїх дочок. Фея, хрещена мати Попелюшки, допомогла потрапити їй на бал. Попелюшка була найкращою, і Принц закохався в неї. Принц хотів розказати історію про черевичок, який загубила Попелюшка. Іван дуже любив казки і запросив своїх нових знайомих до себе в гості. “Із такими сусідами треба товаришувати” – так подумав Іван-царевич і попрощався з Принцом і Попелюшкою.

Тепер із трьох доріг невідомою залишилася тільки одна: О. Пушкін “Руслан і Людмила”. Ступив Іван-царевич направо. А тут двоє б’ються не на життя, а на смерть. Руслан і Радмир. На піщаний берег виходять тридцять три богатирі і з ними дядько їх морський. А далі – через ліси, через моря чаклун несе богатиря. Літає ступа з Бабою Ягою, і кіт учений то спів заводить, то казку розповідає. “Тут сліди нечуваних страхіть”, – подумав Іван-царевич. Тим часом Руслан урятував Людмилу. Іван-царевич побажав їм щастя й повернувся у своє царство. І з того часу Іван-царевич подорожує в сусідні казки та ніколи не нудьгує.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Подорож до літературної казки