За праву справу (роман О. С. Пушкіна “Дубровский”)

Роман О. С. Пушкіна “Дубровский” не залишає байдужим нікого із читачів, і це зовсім не дивно. У цьому добутку показані проблеми взаємини поміщиків і селян, батьків і дітей, а також всі перипетії того складного часу

Велика увага Пушкін приділяє викриттю “барства дикого”. Зображення побуту й вдач провінційного дворянства зв’язано в першу чергу з образом Троекурова. Це багатий знатний пан, якого бояться сусіди й у всьому йому догоджають. Троекуров твердий і нещадний по відношенню ккрепостним.

Зміст роману настільки насичено

подіями, що читачеві без праці представляється життя простого народу того часу. Зіткнення інтересів сусідів-поміщиків є причиною вибуху серед селян. Суд присуджує маєток Дубровских Троекурову, але селяни відмовляються переходити до чужого пана: “У володіння Кирилу Петровичеві! Господь упаси й избави: у нього годиною й своїм погано доводиться, а дістануться чужі, так він з них не тільки шкурку, та й м’ясо^-те віддере…”

Кріпак народ вимагає мести й жадає розправи. Але, протестуючи проти насильства й несправедливості, селяни все-таки не є в очах читачів злими месниками

Пушкін зображує бунт народу

як учинок, чинений від безвихідності. Люди були готові на всі, щоб назавжди покінчити зі своїм рабським існуванням. Селяни стають розбійниками, вони грабують і спалюють поміщицькі садиби. Так, це жорстоко, але іншого виходу немає. Це була боротьба за праву справу. Бунтарі хотіли теперішнього життя, а не животіння під свист батога й різок.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

За праву справу (роман О. С. Пушкіна “Дубровский”)