Секрет боротьби зі злом за п’єсою-казкою «Котигорошко»

Твір «Котигорошко» відомий український драматург Анатолій Шиян назвав п’єсою-казкою. Слово «п’єса» взято з французької мови (ріесе), що означає драматичний або музичний твір.

А з однойменної казки письменник запозичив образи (богатир-силач Котигорошко, його сестра Оленка і шестеро братів, їхні незвичайні пригоди) та ряд незвичайних ситуацій, в які потрапляють герої твору.

Багато лиха приніс Змій-лиходій людям, спустошуючи час від часу поля, забираючи у полон вродливих дівчат. На боротьбу з ним вирушає Котигорошко. Хлопець був

наділений казковою незвичайною силою, розумом. Односельці з повагою відгукувалися про доброту та лагідність Котигорошка.

І своїми вчинками він довів, що боротися зі злом можна тільки сміливим та добрим людям. Яскравим прикладом доведення цієї думки є образ одного з братів Котигорошка – їм і не наїмся. Не встиг він вийти з темниці, як уже пристає до найменшого брата: «А їсти нам приніс?» Інші дякують Котигорошку за врятоване життя, а цей своє: «Дивіться, дивіться, скільки їжі!» А у складній ситуації їм і не наїмся виявляє боягузтво. Почувши, що Змій наближається, він злякано тремтить, кличе всіх ховатися.

Так діють ті, підкреслює

автор, хто думає тільки про власні потреби. Котигорошко зовсім інший: сміливий, вірний, добрий. Тому й одержує перемогу над злом.

П’єса «Котигорошко» А. Шияна – одна з найулюбленіших серед українських школярів. Уперше була поставлена Київським театром ім. І. Франка в 1947 році. І з того часу користується незмінною популярністю.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Мої враження від анна кареніна твір.
Секрет боротьби зі злом за п’єсою-казкою «Котигорошко»