Я за здорову родину

Усім відомо, що здоров’я – найголовніше багатство людини, адже лише здорова людина може почуватися веселою, щасливою, а повною сил та енергії. Найбільше прислів’їв складається саме про
здоров’я. “Без здоров’я нема щастя”, “Здоров’я не купиш”, “Гроші загубив – нічого не загубив, здоров’я загубив – усе загубив”. Так, для людини дуже важливо мати міцне здоров’я. Тільки здорова людина може повноцінно працювати і повноцінно відпочивати. Лише здорова людина може здобути освіту, опанувати цікаву професію,

принести користь державі, із задоволенням та на повну силу працювати в обраній галузі. Тільки здорова, всебічно розвинена, освічена людина здатна керувати своєю долею та впливати на розвиток своєї країни, саме тому формуванню здоров’я потрібно приділяти багато уваги з самого початку життя.
Яким буде здоров’я, а потім усе життя, залежить від тебе самого. Кожна людина сама обирає, яким спортом їй займатися, які страви вживати, які звички мати. Від самої людини залежить, наскільки уважно буде вона ставитися до самопочуття, чи буде приділяти увагу сигналам, які подає організм.
Кожен обов’язково має пам’ятати,
що його здоров’я – це здоров’я усієї його родини. Неможливо виростити здорову дитину у тій родині, де батьки не приділяють достатньо уваги здоровому способу життя.
Спосіб життя є найважливішою умовою формування здоров’я тому, що поняття “здоров’я” не обмежується лише відсутністю хвороб. Здоровою можна назвати людину, яка правильно харчується, активно рухається, доглядає за своїм тілом, не має шкідливих звичок. Здорова людина повинна також мати стабільну психіку, розуміти свої почуття і правильно висловлювати свої думки, постійно набувати нових знань і вміти їх застосовувати, вільно та без конфліктів спілкуватися з оточуючими.
Усі ці риси не даються людині від народження, вони формуються протягом життя, особливо активно – у дитинстві. Головна роль у формуванні здорового способу життя, надбанні корисних звичок, повноцінному розвитку дитини належить батькам. Лише тоді, коли усі члени родини одностайні у дотриманні здорового способу життя, можна говорити про формування та виховання здорової дитини.
Усі повинні знати, що таке здоровий спосіб життя, які його складові. Саме тому правила здорового способу життя вивчають на уроках, на позакласних та шкільних заходах, обговорюють на батьківських зборах.
Формулою здорового способу життя можна вважати таку формулу: “Зберегти, розвивати, відновлювати”.
Перша складова – зберегти – означає поводитися так, щоб не зашкодити своєму здоров’ю: уникати небезпечних ситуацій, запобігати шкідливим звичкам, не вживати зіпсованої та шкідливої їжі. Виконання цієї складової дитиною неможливе без участі дорослих.
У рекламі кожен продукт подається надзвичайно смачним, привабливим, корисним. Маленьким дітям і школярам необхідно пояснювати, що не завжди треба вірити рекламі. Слід розказати, яку шкоду здоров’ю може завдати той чи інший продукт, а найкращим прикладом і найкращим доказом буде той факт, що батьки самі не стануть уживати таку їжу.
Підліткам треба пояснити, які наслідки має вживання сигарет і алкогольних напоїв. Пиво – не найкращий засіб для тамування спраги, це алкогольний напій. Його вживання має ті ж самі наслідки, що і вживання горілки чи міцного вина. І що шкода від так званих “легких” алкогольних напоїв для дитячого організму навіть набагато більша, ніж для організму дорослої людини.
Недостатньо лише зберігати здоров’я, виключити шкідливі звички та погану їжу. Здоров’я треба підтримувати, працюючи над розвитком своїх здібностей і можливостей.
Тренуванням можна вдосконалити можливості тіла: навчитися швидше бігати, вище стрибати, дальше плавати. А як приємно та вдвічі корисніше робити все це разом зі старшими членами сім’ї: є стимул, є з чим порівняти свої досягнення, є на кого рівнятися! Лише у тій родині, де активному розвитку здоров’я приділяється достатньо уваги, батьки є справжнім прикладом для своїх дітей.
Батьки можуть навчити дітей не лише вдосконалювати своє тіло, а й поважати самого себе та інших людей. Треба знати норми і правила громадського життя; застосовувати знання у житті; уміти приймати виважені рішення; зважати на почуття і потреби інших людей; слухати і говорити; відстоювати свої права, шануючи права інших. Набуття усіх цих життєвих навичок, виховання стійких моральних принципів – важлива складова нашого здоров’я.
На жаль, ми живемо у такому світі, де неможливо захиститися від усіх загроз, хвороб і негараздів. Як би не намагалася людина дотримуватися здорового способу життя, її можуть спіткати хвороби і травми, розчарування та неприємності. Тому наступною складовою здорового способу життя є вміння відновлювати здоров’я, правильно поводитися тоді, коли ти захворів або отримав травму.
Це означає, по-перше, уміти вчасно виявити ознаки поганого самопочуття, по-друге, уміти надати невідкладну допомогу постраждалому і самому собі, по-третє, правильно поводитися під час хвороби, прислухатися до порад лікаря. На цьому етапі також не обійтися без допомоги дорослих членів родини.
Не викликає сумніву той факт, що за здоров’я кожної людини несе відповідальність і вона сама, і члени її родини, і держава, яка, завдяки відповідним законам та програмам, створює дітям умови для повноцінного розумового, фізичного, морального, духовного і соціального розвитку.
Можна впевнено сказати, що я не тільки за здорову родину, а й за здорову країну. Здоров’я держави – це здоров’я міста, здоров’я родини, здоров’я кожної окремої людини.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Я за здорову родину