Твір на тему: “Здоров’я нашої душі”

Думаю що ніхто не стане заперечувати, що у кожної людини є душа. Ось тільки уявлення про те, де ж вона знаходиться і що вона собою представляє, звідки душа з’являється і куди уходить після смерті людини, у кожного свої. Крім того, висуває свою теорію існування душі релігія, а вчені зі свого боку, виключно з матеріальної точки зору, прагнуть розгадати таємницю існування цієї невідомої нікому матерії чи чогось іншого, для чого ще немає вірного визначення. А найцікавіше те, що людство б’ється над питанням виникнення та існування душі вже багато

століть, та й досі на цей рахунок не існує єдиної думки, досі не можуть розгадати, навіть не дивлячись на великі досягнення сучасної науки і техніки.

Я звичайна людина, тому ні в якому разі не зазіхаю на остаточне рішення цього питання, а хочу лише поміркувати над здоров’ям душі. Адже існує і таке поняття, причому воно цілком реальне, бо в житті будь-якої людини дуже багато залежить від того, наскільки здорова у неї душа. Але що ж таке насправді здоров’я душі?

На мій погляд, здорова душа у того, хто живе повноцінним життям, цікавиться оточуючим світом, з задоволенням працює і спілкується з іншими людьми.

Крім того, людина зі здоровою душею ніколи не дозволить собі поганого відношення до більш слабкої або старшої людини. Я вважаю, що здоров’я душі залежить, перш за все, від виховання людини з самого дитинства, потім від її оточення та освіти, від її поглядів на оточуючий світ, від її поведінки, прагнень та сенсу у житті.

Існує думка, що усі душі спочатку чисті, світлі і здорові. Мабуть, саме тому у перші місяці життя будь-яка дитина схожа на ангела. Адже ангели завжди вважалися слугами усього світлого і помічниками у душевних справах. Це вже потім, з впливом часу, на душу накладаються прошарки капризів, егоїзму, черствості, а у протилежність їм – прошарки працьовитості, боргу і відповідальності. З часом душа починає боліти і хворіти, і за зовнішньою оболонкою буденності вже не видно чистоти душі людини.

Але сама душа у людини залишається завжди чистою, просто дехто не бажає скинути з неї лушпиння, звільнити її з ув’язнення, навчитися бачити і відчувати справжні відчуття.

У людини, у якої здорова душа, життя – це не рідкісні прозріння доброти і гідності, викликані якимось почуттями або спогадами, це повноцінне життя з дотриманням найважливіших людських цінностей, моральних та етичних норм, суспільних правил.

І тільки в нашій владі дати шанс своєму внутрішньому “я” проявити себе у повній мірі, скинути лушпиння і нашарування, оздоровити свою душу. Та не треба думати, що очистити і оздоровити душу, повернути їй первозданну красу, легко і просто. Та люди, які все ж таки стали на вірний шлях саморозвитку, будуть згодні зі мною, що це складний, але дуже радісний і приємний процес.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Здоров’я нашої душі”