Що для вас означає здоровий спосіб життя?

Гармонія духу і тіла, чудове здоров’я, надзвичайна сила завжди захоплювали людей. У всі часи прагнули до цього, водночас запитуючи себе, чи можна зберегти, примножити і навіть повернути здоров’я – неоціненний подарунок життя. Це питання завжди було актуальним для людини, бо міцне здоров’я – основа життя; воно відкриває можливості для усіх звершень і досягнень. Недарма народне прислів’я стверджує: “Гроші – мідь, одяг – тлін, а здоров’я найдорожче”.

Що ж для мене означає здоровий спосіб життя? Ще 24 століття тому

був відомий один із найважливіших життєвих законів: здоров’я неможливе без правильного харчування. Гіппократ говорив про це так: “Наші харчові речовини повинні бути лікувальним засобом, а наші лікувальні засоби повинні бути харчовими речовинами”. Сучасна людина стала значно менше рухатися. Епоха науки і техніки зробила мінімальною фізичну активність людей. Іноді здається, що незабаром руки і ноги будуть потрібні нам лише для того, щоб натискати на кнопки. Але я гадаю, що навіть найдосконаліша медицина не захистить людину, котра не буде багато рухатися, займатися гімнастикою чи фізичними вправами. Як переконують учені,
важливою умовою для збереження здоров’я є правильне, гармонійне чергування праці, відпочинку та сну.

Слід торкнутись і так званих шкідливих звичок. Утім, добре відомо, чим загрожують тютюн, алкоголь, наркотики. Проте, на жаль, не всі серйозно усвідомлюють загрозу. Найтривожніше те, що багато хто з моїх знайомих, запаливши сигарету, безтурботно говорять: “одну-дві можна не брати до уваги” або “по одній не страшно”.

Не можу сказати, що я – фанат здорового способу життя і дотримуюся всіх його приписів. Але все ж, на мою думку, маю чим похвалитися: регулярно займаюся ранковою гімнастикою, відвідую спортивну секцію з баскетболу, не маю шкідливих звичок. Усе це, гадаю, і є основою кодексу здоров’я.


Дитинство найкраща пора в житті людини.
Що для вас означає здоровий спосіб життя?