Я хочу розповісти вам про книгу

Дуже вірно сказав хтось, що книга ніколи не зрадить і не залишить тебе. Книга – це і мудрий учитель, і щирий друг. У книгах ми знаходимо відповіді на багато питань, що хвилюють нас у житті. Ще багато красивих і високих слів можна сказати про книги і їхню роль у житті людини.
Я хочу розповісти про свою улюблену книгу. Це роман П. Загребельного “Роксолана”. Завдяки цій книзі я довідалася дуже багато цікавого з історії українського народу. Роман повідав мені про мудру жінку, про щирі і вічні почуття, про материнську любов, але він же розповів

і про підлість і зрадництво. Дуже цікаво було мені познайомитися зі звичаями войовничих іноземців, що століттями воювали з Україною і були її заклятими ворогами. Найбільше досягнення роману – це, по-моєму, образ Роксолани.
Українська дівчина Роксолана зовсім молоденькою потрапила в полон до турків. Завдяки своїй разючій красі вона була узята в палац самого турецького султана. І далі її життя перетворилося на вічну внутрішню боротьбу. Дружина султана, мати його дітей, вона змінила віру, але змінювати свої моральні принципи, що всотала з молоком матері, не хотіла. І дітям намагалася їх прищепити. Мудрою і”
далекоглядною стала Роксолана в усьому: у відносинах з чоловіком, володарем великої Османської імперії, у справах внутріпалацових і міжнародних. Вона дивувала іноземців не тільки своєю надзвичайною красою, але і розумінням тонкощів політики. Роксолана змогла на якийсь час змінити поведінку самого султана: під її сприятливим впливом зменшилася його войовничість. Але головне, чого домоглася Роксолана: султан змінив своє ставлення до України на краще. Адже саме ця країна, яку турки намагалися скорити, яку безжалісно грабували, розоряли, гнали в полон її народ, – ця країна подарувала султану Роксолану. Ця жінка стала єдиною любов’ю всього його життя, вірною і відданою дружиною, подругою, порадницею, а не просто іграшкою з гарему. Про можливості таких відносин між чоловіком і жінкою султан, людина зі світу з іншим укладом життя й іншими моральними підвалинами, навіть і не підозрював. І ця людина визнала, що моральні цінності, які проповідувала його українська дружина, більш людяні.
Але є те, що звеличує Роксолану найбільше: це її любов до України, її рішення пожертвувати своїм особистим життям заради того, щоб полегшити долю рідного краю, до якого все життя прагнула її душа.
Говорять, що, коли людина вмирає, її душа відлітає на небеса. Напевно, душа Роксолани полетіла в Україну, у рідне село. Для її польоту не існувало перешкод.
Моя улюблена книга написана на основі реальних історичних фактів. Звичайно, письменник вигадував деталі, вміщуючи історію в художню форму. Але головне він зберіг: це непохитний дух героїні, її вірність батьківщині.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Я хочу розповісти вам про книгу