Хто гідний любові? Твір по новелі Стендаля “Ванина Ванини”

Що таке любов і хто її гідний? Із чого починається це почуття? Як його зберегти? Ці вічні питання хвилювали людство за всіх часів. Вони не залишили байдужими й французьким письменником Стендаля. Його новела “Ванина Ванини” – історія любові молодих італійців. Ми знайомимо з головною героїнею добутку на великосвітському балі, куди були запрошені самі чарівні жінки. Королевою вибрали князівну Ванину Ва-нини, що зачарувала всіх своєю красою. Молода князівна ще не була закохана, тому вона з легкістю заподіює біль жагуче, що полюбив її юнакові,

Ливио Савелли. Увага князівни залучають тільки діяльні, рішучі чоловіки, здатні на вчинок. Ванина Ванини мріє про любов такої людини. Раптово розлітається звістка про втечу з міцності молодого карбонарія – борця за національне звільнення Італії. Ця подія хвилює уява головної героїні новели. Дев’ятнадцятирічну князівну оточують знатні й гарні юнаки. Але їх лощеный вид набрид Ванине Ванини. Гаряче закоханий Ливио Савелли теж здається дівчині нецікавою, нудною людиною, і вона відкидає його любов.

Князівна була дуже вимоглива не тільки до іншим, але й до самої себе. Довідавшись, що в її будинку ховається

той самий випадний карбонарій, вона, забувши про князівську честь, допомагала йому, турбувалася про нього, щиро співчуваючи молодому борцеві за волю. Не дивно, що це занепокоєння переросло в палку любов. Дівчина боялася змін, які відбувалися в її думках. Освідчитися в коханні першої вона не могла, тому що була дуже гордою. Єдине, що могла дозволити собі Ванина Ванини, це приходити вночі й тулитися щокою до вікна кімнати молодого карбонарія. Гордість князівни здається непереборною. Ванина Ванини переконує себе, що вона більше не повинна бачитися з Пьетро. Стендаль майстерно описує сум’яття почуттів головної героїні. Карбонарій, пам’ятаючи про своє просте походження, не хотів зізнатися в любові першим. Почуття Ванины Ванини виявилося сильніше всього, і дівчина не змогла його стримати. Згодом любов князівни стає вимогливіше й штовхає її до зради. Ванине Ванини здавалося, що любов до Італії змушує Пьетро забути про неї. Розкривши адреси й прізвища однодумців карбонарія, князівна думає, що той-те-нарешті-те улюблений буде належати тільки їй. Але дівчина мимоволі стає винуватницею його арешту. Ванина Ванини змушена вдатися до хитрості, навіть ризикує власним життям, щоб урятувати коханої людини. На жаль, її любов не має влади над Пьетром, у якого в житті є одна висока мета: загинути у в’язниці або боротьбі за волю Італії. Князівна відверто розповідає про свій страшний учинок, про свою зраду, сподіваючись, що улюблений зрозуміє: вона робила це тільки заради нього. Але замість подяки Ванина Ванини чує злий проклін. Ця несподівана відповідь змінює життя головної героїні: вона незабаром виходить заміж за аристократа Ливио Савелли.

У своїй новелі Стендаль відкидає таку егоїстичну любов, що веде тільки до руйнування, і звеличує чисту любов, здатну захистити кохану людину від небезпеки, подарувати йому щастя й спокій.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Хто гідний любові? Твір по новелі Стендаля “Ванина Ванини”