Відповіді до теми: Гете “Фауст”

1. У чому полягає ідеологія Просвітництва?

Просвітництво – це ідейна течія епохи переходу від феодальних відносин до капіталістичних, яка віддзеркалювала боротьбу новонародженого класу буржуазії та народних мас проти феодалізму. Просвітництво стало основою європейських буржуазних революцій. Основними в ідеології Просвітництва є віра у перетворю­вальну силу розуму і його перемогу у вихованні людства.

2. Розкажіть про Гете як представника епохи Просвітництва.

Й. В. Гете – великий німецький письменник та філософ, автор всесвітньо

ві­домої трагедії “Фауст”, у яку втілив пошуки сенсу життя, знайшовши його у дії, у боротьбі добра проти зла.

3. Хто виграв парі у “Фаусті” – Фауст чи Мефістофель?

Між Фаустом і Мефістофелем було парі, за умовами якого Мефістофель за­брав би душу Фауста, якби той відчув, що хоче зупинити найкращу хвилину жит­гя. Та незважаючи на спокуси, це парі виграв Фауст, який так і не сказав: “Мить, іупинися, ти прекрасна!”.

4. Що робив Фауст в античному світі?

На думку творців-класицистів, світ був прекрасним і зразковим тільки за часів Греції і Риму, тому Фауст і шукав там Красу, яку культивували

стародавні греки.

Фауст спустився у Грецію за чарівною Єленою, як Орфей за своєю Евридикою. Однак, побачивши Грецію, >він доходить висновку, що гонитва за Красою – це нездійсненна мрія.

5. Чи спокусився Фауст владою?

Мефістофель спокушає Фауста однією з найбільших людських спокус – вла­дою, відчувши яку, багато з людей здатні на будь-що, аби її утримати. Та Фауст – філософ, здатний піднятися вище за почуття, він ненавидить будь-яку земну вла­ду, а найбільше – тиранів, які нею зловживають.

6. Що бачить Фауст на маскараді?

Маскарад – це алегорія людських пороків. На маскараді зображено алегорич­ні постаті жадібного чоловіка зі шматком золота, бога підземного світу Плутона, богинь людської долі парок, які тчуть життя, богинь-месниць Фурій.

7. Яким чином зображені пороки у “Фаусті” ?

Гете змальовує алегоричні образи пороків у зображенні сп’янілої компанії, у сатиричному зображенні блохи, яка стала міністром, призначена на цю посаду королем.

8. Чому Фауст і Мефістофель – антиподи?

Фауст нестримно, більше, ніж жити, бажає пізнати таємниці життя; Мефісто­фель знає усе і ніщо йому не цікаве. Перший жадібний до усього, другий не ба­жає нічого, перший бажає вийти за межі життя, другий вже давно знає, шо там нічого немає…

9. Чим закінчилися стосунки між Фаустом і Маргаритою”

Коханням, народженням дитини і смертю Маргарити.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Відповіді до теми: Гете “Фауст”