Видатна поетеса Ліна Костенко

Видатна українська поетеса Ліна КосТЕнко народилася 19 березня 1930 року на Київщині в сім’ї учителів. її залучають до поетів-шістдесятників. Ліна Костенко у своїх творах звертається до проблем війни і миру, оскільки її серце пройняте спогадами про воєнне лихоліття (наприклад, “Мій перший вірш написаний в окопі”).

Поетеса також порушує морально-етичні проблеми, високо підносить жінку. Для неї важливо показати душевні почуття, емоції, настрій своїх героїв. Для цього вона використовує такі ліричні жанри, як монолог, діалог, етюд, звертання

тощо. Наприклад, це такі твори, як “Розкажу тобі думку таємну”, “Я дуже тяжко Вами відболіла” та ін. Водночас Ліна Костенко не залишається байдужою й до проблем нашого сьогодення. Вона майстерно відтворює характер нашої доби, наповнюючи його філософським смислом і гуманістичним пафосом.

Не слід забувати про історичну тематику її творів, яка займає досить багато місця в творчості поетеси. У її збірці “Неповторність” є розділ, що має назву “Ікси історії”, який об’єднує твори з історичного минулого, взяті не тільки з легенд і переказів, а також із реальних фактів, тому можна говорити про

достовірність образів у її творах. Один із найвідоміших її творів – поема “Берестечко”, що розповідає про поразку Богдана Хмельницького під Берестечком.

Використовуючи історичний досвід свого народу, Ліна Костенко говорить про невмирущість духовних цінностей українців, і ця тема не втрачає актуальності й зараз, у дому національного й культурного відродження нашої країни.

Роман у віршах “Маруся Чурай” розповідає про долю легендарної народної співачки, але Ліна Костенко по-новому осмислює її образ. Вона підносить її особисту трагедію до рівня проблем усього людства. Маруся своїм співом висловлює те, що так хвилює український народ. Вона добропорядна, чесна дівчина, яка має почуття обов’язку перед своїм народом – співати для них. Маруся наділена таким талантом, щоб розповісти всьому світу про свій народ, про його життя й боротьбу за право бути вільним і самостійно вирішувати свою долю. Вона вважає, що митець завжди повинен бути зі своїм народом і служити йому не тільки в щасливі часи, а й у часи випробувань і злиднів.

Отже, в образі Марусі Чурай утілені вся моральна краса й талант українського народу – його доля, його світ, його душа.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Видатна поетеса Ліна Костенко