Важкий шлях до порозуміння між Васею та його батьком

Часто люди сприймають один одного поверхово, звертаючи увагу лише на деякі зовнішні ознаки поведінки. Особливо прикро, коли непорозуміння виникає між близькими людьми, батьком і сином.

У повісті В. Г. Короленка ми бачимо надмірно суворе ставлення батька до свого сина Васі. Чому так відбувається? Після смерті своєї жінки, матері Васі і Соні, пан суддя відчуває глибокий сум у своєму серці, ніхто і ніщо не може повернути кохану. Смерть матері, як здається судді, повинна була б вплинути на сина, зробити його серйознішим. А Вася весь час зникає,

зв’язався з поганою компанією, бешкетує, нарешті, вкрав ляльку, яку подарувала сестрі покійна матір, і кудись відніс. Тобто батька лякає, що його син – це жорстока, бездушна дитина.

Тим часом Вася, який глибоко любив свою матусю, постійно згадує про неї, про її ніжні руки, які торкалися його голови. Йому важко бути в домі, де все нагадує про матір, де кожного дня він зустрічає суворий, холодний погляд батька. Хлопчик почуває себе нікому не потрібним. Ось чому він весь час на вулиці. А коли він зустрів пана Тибурція і його сім’ю, то відчув себе потрібним людям. Вася співчуває хворій Марусі і, щоб розрадити її, приносить

дуже красиву ляльку своєї сестрички.

Час іде, непорозуміння між батьком і сином поглиблюється. Ще трохи… і може статися непоправне: близькі люди стануть чужими одне одному. Але тут втручається Тибурцій, який “відкриває очі” батькові Василя. І судця нарешті розуміє, що його син – порядна дитина з добрим, чуйним серцем.

Ось чому треба завжди дбати про те, щоб тебе розуміли, особливо це стосується близьких людей, тих, хто з тобою поруч, найдорожчих для тебе.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Важкий шлях до порозуміння між Васею та його батьком