Твір-розповідь. Голосіївський парк

Недавно ми з класом побували в місті Київ. Найбільше враження – Голосіївський парк. Ніколи не в’януть живі квіти біля підніжжя величного монумента захисникам Києва, зведеного в Голосіївському парку. Сюди приходять кияни і гості України, щоб віддати шану героям. Звідси вирушає молодь на екскурсії та у походи місцями запеклих боїв з ворогом у липні-вересні 1941 року.

Як відомо з історії, у планах гітлерівців столиця України посідала особливе місце. Вони навіть призначали на 8 серпня парад на Хрещатику. Та підступним планам фашистів здійснитися

не судилося.

Є у Голосіївському лісі пам’ятний камінь, на якому викарбувані такі слова: “Тут у серпні 1941 року на підступах до Києва радянські

Війська і загони народного ополчення зупинили німецько-фашистсь ких загарбників “. Кожен клаптик цієї землі политий кров’ю радянських людей.

У студентському містечку палає Вічний вогонь меморіалу героїчним захисникам Києва. У центрі його – постать юнака з колоссям і гвинтів кою за плечем. Праобразом для скульптури став студент агрохімічного факультету Микола Скиба, який загинув у бою з фашистами.

Чарівний у мереживі молодої зелені Голосіївський ліс. Як же виріс, як розправив свої могутні крила під мирним небом стародавній, але вічно юний Київ – місто-герой, місто-трудівник.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір-розповідь. Голосіївський парк