Козацький дуб. Твір-розповідь

Улітку ми всією сім’єю побували на Запорожжі, в заповіднику Верхня Хортиця. Багато чого цікавого про часи козацької слави дізналися ми в музеї.

Та найбільше мене вразив величезний старий дуб, який було дбайливо огороджено. Певно, про жодне з дерев в Україні не складено стільки легенд, як про дуб, що у Верхній Хортиці.

І не тільки через те, що це красиве й могупгнє дерево вже сотні років зеленіє. А насамперед тому, що його, за переказами, вельми шанували запорозькі козаки, бо сам гетьман Богдан Хмельницький відпочивав під ним перед походом

на ворога.

Екскурсовод розповіла, що Хортицький дуб є державною пам’яткою природи і охороняється з 1972 року. Всього ж в Україні під захистом держави перебуває понад дві тисячі окремих природних об’єктів, що мають особливу цінність. Вони оберігаються не тільки: для наукових і культурно-освітніх цілей, а й; для того, щоб люди довго-довго могли милуватися їхньою красою.

Друзі! Бережіть пам’ятки природи, бо це не лише минуле, а також наше

майбутнє. Саме вони доносять до наших днів відгук далеких століть, що промайнули над нашою рідною землею.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Твір на тему фольклор.
Козацький дуб. Твір-розповідь