Твір-роздум: “Якби я був Інспектором ДАІ”
Служба інспектора ДАІ проходить або в дорожньо-патрульних службах, постах інструментального контролю, районних і окружних і обласних інспекціях, або у відділеннях складання іспиту ПДР. Основне завдання інспектора ГАІ – це забезпечення дотримання всіма учасниками дорожнього руху (будь то автомобіліст або пішохід) дотримання правил дорожнього руху (ПДР) і профілактика дорожньо-транспортних пригод (ДТП).
На перший погляд, така проста професія, як інспектор ДАІ, вимагає від його власника унікальні особисті якості. Нескінченний потік машин
Хочеться поставити запитання: а інспектор ДАІ – це покликання чи професія?
“Наша
І на перший погляд, начебто не видна… “
Слова цієї відомої пісні дуже точно визначають особливості професії. Інспектор ДАІ – це дійсно така легка професія чи це покликання? Заглянемо в тлумачний словник. Покликання – “схильність, внутрішній потяг до якої-небудь справи, якої-небудь професії”; професія – “рід, характер трудової діяльності, служба з джерелом існування”.
А якби інспектора не було? Що б творилося на дорогах? Адже найчастіше інспектор ДАІ – єдина служба, яка відповідає за нашу безпеку, і від його професіоналізму, принциповості залежить здоров’я і навіть життя людей!
Несуть свою службу “даїшники” цілодобово і в будь-яку погоду. Нехай це буде мороз, який пробирає до мозку кісток, обпалюючий вітер, дощ, який пробирає до останньої нитки, пекуче сонце. Борг служби – понад усе. Вони суворо стежать за дотриманням правил дорожнього руху водіями та пішоходами. Коли ж справа доходить до порушення, то інспектору ДАІ доводиться карати винуватця. А найчастіше дорослу людину тільки штрафом можна змусити дотримуватися правил, тому що попереджень багато хто не розуміє. Коли ж справа доходить до позбавлення водійських прав, починаються скандали, загрози, а п’яні водії нерідко намагаються чинити опір і всілякими способами уникнути покарання.
Так, служба інспектора ДАІ “і небезпечна і важка”, як співається в популярній пісні, багато хто просто не уявляє, яку велику роботу виконують ці “солдати доріг”, адже саме вони оберігають дітей на дорогах, коли поруч немає дорослих.
Часто навіть життя самого інспектора знаходиться в небезпеці. Тільки уявіть собі: величезний потік машин, за кермом яких зустрічаються, на превеликий жаль, і нетверезі водії… Тут всяке може статися! Нерідкі випадки, коли інспектори ДАІ залишаються інвалідами або навіть гинуть.
Інспектор зобов’язаний бути професіоналом: знати свою роботу, бути психологом і, звичайно, прикладом дотримання ПДР. Складний момент у роботі інспектора – робота з людьми. Адже важко бачити аварії, покручені машини, постраждалих, більше того, загиблих людей. Але це теж невід’ємна частина їхньої професії.
Мене вразило те, що я почув недавно по телевізору: щотижня на дорогах гине стільки ж людей, скільки ми втратили в аварії на Чорнобильській АЕС. Коли відбуваються такі трагедії, ми всі об’єднуємося, щоб протистояти біді. Але чому ж, стаючи пасажирами або пішоходами, ми геть забуваємо про всі правила дорожнього руху?! Адже все це призводить до таких бід, де сотні і навіть тисячі людей отримують поранення і гинуть.
Отже, інспектор ДАІ – це і професія чи покликання? Я прийшов до переконання, що це і покликання, і професія. Адже не кожен може впоратися з труднощами цієї складної і небезпечної роботи. Перебуваючи в такій посаді, потрібно бути професіоналом і поважати, любити свою справу. Ці люди – наші ангели-охоронці. І хочеться вірити, що скоро на наших дорогах настане порядок. Водії та пішоходи будуть суворо дотримуватися правил, а інспектори ДАІ будуть нам лише бажати щасливої??дороги.
Я б про це пам’ятав завжди, намагався б бути бездоганним у всьому, залишався б людяним у всіх життєвих ситуаціях, прикладом для інших і гідним громадянином своєї Вітчизни.