Твір-Оповідання письменника О. Генрі “Дарунки волхвів”
Оповідання американського письменника О. Генрі “Дарунки волхвів” – це історія любові двох людей: Джима й Делли. Дія відбувається перед Різдвом. Молоді чоловік і дружина живуть дуже бідно. Джим заробляє двадцять доларів у тиждень, і цього їм ледь вистачає на оплату квартири (вісім доларів у тиждень) і харчування. Раніше він заробляв тридцять, але тепер справи пішли гірше. Делла хоче зробити своєму улюбленому подарунок на Різдво, але в неї є всього тільки один долар і вісімдесят сім центів. Бідна молода жінка не знає, як надійти, адже цих
Вони у Делли були дивно гарні: коли вона їх розпускала, “волосся Делли розсипалися, блищачи й переливаючись, точно струменя каштанового водоспаду. Вони спускалися нижче колін і плащем огортали майже всю її фігуру”. Треба сказати, що її волосся були одним із двох скарбів, що належали їхній сім’ї. Другим були золотний годинники, що перейшли
Тепер у неї на голові замість пишних і густих волось красувалися маленькі локончики, які надавали їй вид трошки хлоп’ячий. Подивившись на себе в дзеркало, Делла тільки зітхнула й сказала сама собі: “Але що ж мені було робити, ах, що ж мені було робити, раз у мене був тільки долар і вісімдесят сім центів!” От на які жертви здатна теперішня жінка заради любові. Нарешті, о сьомій годині вечора, додому повернувся Джим. Коли він побачив, що Делла постриглася, то довго не міг отямитися. Він дивився на неї з дивним вираженням особи: “Це був ні гнів, ні подив, ні докір, ні жах – жодне з тих почуттів, яких можна було б очікувати. Він просто дивився на неї, не відриваючи погляду, і особа його не міняло свого дивного вираження”.
Коли нарешті Джим отямився, він зрозумів, що стало причиною такої його реакції: своєї улюбленої в подарунок на Різдво він купив прекрасний набір гребенів. Це був “той самий набір гребенів – один задній і два бічних, – яким Делла давно вже благоговійно любувалася в одній вітрині Бродвея”. Але, до нещастя, розчісувати ними було вже нема чого. Але ще більший удар очікував закоханих, коли Делла показала свій подарунок. Побачивши ланцюжок, Джим тільки посміхнувся й сказав: “Прийде нам поки сховати наші подарунки, нехай полежать трошки. Вони для нас зараз занадто гарні. Годинники я продав, щоб купити тобі гребені”. Так що чудовий ланцюжок був уже не потрібнО. Так само, як і гребені. Мені здається, що, незважаючи на таку невдачу з подарунками, Делла й Джим подарували один одному щось більше. Вони показали, що, незважаючи на всі труднощі життя, кожний з них піклується в першу чергу про свою кохану людину, а не про себе. Кожний з них розстався із самим коштовним, що в нього було, аби тільки його друга половина була щаслива.
Я думаю, що це яскравий приклад того, як людям треба любити, піклуватися й не забувати друг про друга ні на хвилину. У світі немає нічого цінніше любові, і ніякі подарунки, навіть найдорожчі, не можуть замінити це почуття. У цьому оповіданні О. Генрі говориться про те, що бідність не може перешкодити двом на – вартим близьким людям любити. І як урочисто наприкінці оповідання звучать слова: “так буде сказано в повчання мудрецям наших днів, що із всіх дарувальників ці двоє минулого мудрейшими. З усіх, хто підносить і приймає дарунки, істинно мудрі лише подібні ім. По всіх усюдах. Вони і є волхви”.