Твір на тему: “Які перешкоди подолала Наталка з п’єси “Наталка Полтавка”

Головна героїня відомої п’єси Івана Котляревського Наталка Полтавка протягом відрізку життя, зображеному в цій п’єсі, зіткнулася з низкою серйозних проблем. Спочатку вона розлучилася з коханим хлопцем, який відчував себе негідним через нестачу фінансів і відправився на заробітки, потім її сім’я різко збідніла, і вони повинні були переїхати з міста в село, зрештою, її захотіли видати заміж за чоловіка, якого вона не кохала, мало не в примусовому порядку.

Але всі ці перешкоди на шляху до свого щастя Наталка змогла подолати. Що ж дозволило

молодій дівчині справитися з такими непростими проблемами і добитися успіху на своєму життєвому шляху? По-перше, почуття відповідальності. Насамперед, це видно по її відношенню до матері. Вона була чи не ідеальною дочкою, в усі часи допомагаючи матері по господарству і не тільки. Те ж саме почуття відповідальності перед коханим хлопцем, який відправився заради їхньої спільної любові на заробітки, не дозволило їй навіть в думках допустити свій шлюб з кимось іншим. Звичайно, вона і сама не хотіла виходити заміж не по любові. По-друге, варто відзначити сильний характер, який можна назвати характерною ознакою багатьох
українських дівчат. Життєві обставини Наталки Полтавки та її родини складалися далеко не ідеальним чином, але все ж це не зломило її волю, вона залишилася вірна як своїм принципам, так і коханим людям.

Завдяки цим двом, а також іншим своїм якостям, Наталка спочатку змогла з гідністю пережити невдачі власної сім’ї при переїзді з міста в село, а потім і вистояти при спробі її рідної матері примусити її вийти заміж за чоловіка, якого вона не кохала. Варто відзначити, що прояв характеру та сили з боку Наталки не викликав ні в кого сильно відторгнення і нерозуміння. Це говорить про те, що вона робила це з почуттям власної гідності і зберігаючи власне обличчя.

П’єса Івана Котляревського “Наталка Полтавка” являє собою не тільки цікавий, але і повчальний твір. При його прочитанні стає чітко зрозуміло, що сила волі і міцний характер, які проявляються навіть тендітною дівчиною, можуть стати тим єдиним, що дозволить піти проти величезної кількості складних життєвих обставин і подолати їх упевнено і зберігаючи гідність. Нерідко я ставав свідком проявом такої ж сили характеру і у власному житті, тому можу з упевненістю сказати, що п’єса ця реалістична і правдоподібна.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Які перешкоди подолала Наталка з п’єси “Наталка Полтавка”