Твір на тему: “Роль жінки в сучасному суспільстві”
Споконвіку жінку сприймали як куховарку, прислугу, істоту без думки та амбіцій і попросту рабу. Відлуння цього стереотипу відчуваються й досі, будучи серйозною перешкодою самореалізації та особистісного зростання. Боротьба з дискримінацією жінок почалася ще в минулому столітті. У воєнний час активне залучення жінок у виробничу діяльність було обумовлено об’єктивними причинами, а саме відтоком чоловічої робочої сили з ринку праці. Після цього, однак, все повернулося на круги своя, і жінка залишалася “на кухні” аж до кінця століття.
Бізнес та кар’єра в житті жінки не повинні замінювати її головного призначення – бути матір’ю і дружиною, і багато представниць прекрасної статі можуть себе реалізувати в будь-якій сфері. З огляду на те, що по нелегкому, тернистому шляху до успіху, жінці доведеться подолати ряд природних перешкод, які зустрічаються у кожного бізнесмена, не залежно від статі, додається ще одна проблема – руйнування
Якщо розглянути перший варіант, то що ми побачимо? Це, як правило, жінка, якій, як би це не звучало “все жіноче не чуже”. Вона добре виглядає, свіжа, підтягнута, усміхнена, мила і кокетлива. У неї завжди гарний настрій і вона сповнена креативних ідей. Вона ладнає з колегами і для неї не існує конкурентів або суперників. Швидше за все, вона намагається відповідати образу “успішної жінки”, їй важливий імідж.
У другому ж випадку, “кар’єристка” мало піклується про свою жіночність, вона старанно трудиться, відсуває своє особисте життя на другий план, якщо взагалі не виключає, і діє в інтересах справи. Вона колега, співробітник, бізнесмен, напарник, конкурент, але не жінка. Такі екземпляри, як правило, є грубими, неемоційними, а часом навіть озлобленими. А якщо така “мила пані” займає керівний пост, всім мало місця буде. Наприклад, прийшла вона в поганому настрої, накричала на своїх підлеглих і тут же за її спиною почується перешіптування із застосуванням невтішних висловлювань на її адресу: відьма, щур, а також багато інших.
Це приклад типової кар’єристки, адже прагнення до самореалізації, властиве будь-якій людині – не є кар’єризм. Це, швидше за все, фанатичність. З іншого боку, бізнес вимагає повної віддачі, і доводиться чимось жертвувати. Однак це розділення вельми умовно. Іноді жінці у зв’язку зі сформованою життєвою ситуацією доводиться працювати, не покладаючи рук. Наприклад, якщо її кинув чоловік, і вона змушена прогодувати себе і дитину. У цьому випадку кар’єра стає необхідністю.
Очевидно, найголовніше – не перегнути палицю і навчитися дотримуватися золотої середини. Адже, крім того, що роздати вказівки і писати бізнес-плани, жінка повинна встигнути реалізуватися і як мати, і як дружина, і як господиня.