Твір на тему: “Права і обов’язки людини в сучасному суспільстві”

Сучасний світ практично неможливо уявити без прав і обов’язків людини. Права та обов’язки виконують для суспільства безліч функцій. Серед них можна виділити стабільність суспільства, забезпечення справедливості і безліч інших. З одного боку, існують певні права та обов’язки, які є природними. З іншого ж боку, кожне суспільство є особливим і включає певні унікальні характеристики. Чи існують відмінності між природними правами і обов’язками людини і тими правами і обов’язками, що існують у сучасному світі?

У частині прав та

обов’язків існують певні правила. Основне з цих правил полягає в тому, що всі обов’язки людини і суспільства повинні бути закріплені законодавчо. З іншого ж боку, все те, що не заборонено законодавством, вважається дозволеним. Ці правила діяли завжди, і вони продовжують діяти і в умовах сучасності. Втім, це в більшій мірі стосується такої складової права, як законодавство. Але є й інші джерела прав і обов’язків, які врегульовані традиціями та суспільною мораллю.

З точки зору моралі світ ніколи не стоїть на місці. Те, що ще вчора здавалося аморальним, сьогодні визнається абсолютно нормальним, зворотне теж вірно. Втім,

в частині прав та обов’язків нашого українського сучасного суспільства існують такі речі, які цілком можна вважати вічними. Вони були моральними раніше, залишаються такими ж і в даний час. Наприклад, до цієї категорії можна з упевненістю віднести ставлення до старості. В Україні до старості завжди ставилися з великою повагою. І навіть незважаючи на те, що в інших країнах це питання вийшло за рамки моралі, у нас воно залишається актуальним. Українці ставляться з великою повагою до тих, хто старше них, люди похилого віку вважаються носіями великої життєвої мудрості, до якої всі інші люди повинні прислухатися і ставитися з великою повагою. І це є характерною і визначальною особливістю сучасного українського суспільства.

Кожне суспільство виставляє для людей певні права і обов’язки. Закони, як правило, залишаються незмінними в частині основних засад життя людини. А ось суспільна мораль і її роль у суспільстві може змінюватися з часом. Наше сучасне українське суспільство характерно своєю високою моральністю. Люди розуміють, що вони відповідають за своїх близьких і повинні ставитися з великою повагою до людей похилого віку, навіть незважаючи на те, що такий обов’язок не передбачений національним законодавством.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Конфлікт краси і моралі доріан грей.
Твір на тему: “Права і обов’язки людини в сучасному суспільстві”