Показ прагнення жінки до незалежності (за повістю О. Кобилянської “Людина”)

І. Етичний ідеал Ольги Кобилянської (інтелігентна, горда і сильна натура; жінка – виходець із середньої верстви буржуазії, котра піднімається над оточенням, протистоїть йому, стає людиною – господинею своєї долі).

ІІ. Олена – жінка, яка прагне до незалежності.

1. Зовнішній вигляд і духовний світ Олени (прекрасна зовнішність, критичний розум, працьовитість; надзвичайне бажання щастя; мрії про світ прекрасних стосунків, про духовну близькість з коханим; душевна чистота, розвинене почуття власної гідності, високе почуття обов’язку

перед людьми; прагнення Олени бути рівноправною з чоловіком).

2. Середовище, що оточує Олену (типова буржуазна сім’я, в якій панують консерватизм, міщанство й аморальність; безпутне життя брата і його самогубство через нерозділене кохання; пияцтво батька, втрата ним посади; переклад всіх родинних турбот на плечі тендітної Олени).

3. Вимушене одруження Олени (одруження Олени з лісничим Фельсом, обмеженим і вульгарним, заради врятування сім’ї від злиднів; страждання Олени від того, що вимушена робити насильство над своїми почуттями; безвихідність, трагізм становища жінки в умовах капіталістичної дійсності).

ІІІ. Олена – тип нової жінки в українській літературі кінця XІX століття.


Твір роздум на тему вірний приятель то найбільший скарб.
Показ прагнення жінки до незалежності (за повістю О. Кобилянської “Людина”)