Твір на тему: Моральні ідеали героїв В. М. Шукшина

В. М. Шукшин з’явився продовжувачем кращих традицій класичної російської літератури. Він завжди вважав, що головне в житті російської інтелігенції – прагнення допомогти людям. І він хотів допомогти людям знайти правду, зберегти щирі духовні цінності. Герої Василя Шукшина, подібно героям Лева Толстого, проходять шлях духовних шукань. Письменник прагне розкрити суть своїх героїв у кризові моменти їхнього життя, у моменти вибору, розчарування, відкриття й самопізнання. Моральні ідеали В. Шукшина втілюються в характерах героїв, що успадкували

все краще, що було людині. Всі вони прагнуть знайти своє місце в житті країни, знайти додаток своїм силам. Герой кіноповісті “Живе такий хлопець” Пашка Колокольников живе так, як може, не замислюючись про те, як варто жити. Але при цьому він повний уваги до людей, його діяльне добро – прояв сердечності. Він взагалі живе не розумом, а почуттям, і серце його не обманює. Іван Расторгуев – це хоронитель російської землі. Герої Шукшина постійно міркують про вічний, про добро й зло, про сенс життя, покликанні людини. Багато хто з них схильні до максималізму, не готові до компромісів. Пошук істини для них починається
з пізнання навколишнього світу. Самі активні суперечки починаються тоді, коли мовлення заходить про роль і призначення людини в житті, про його щиросердечні якості й шляхи самовдосконалення. Вони намагаються все осягти своїм розумом, пізнати на власному досвіді. У духовних шуканнях героя проявляються його натура, сприйняття їм дійсності. Сенс життя вони бачать у гармонії миру й людини.

Піп з оповідання “Вірую!” стає жагучим життєлюбом, як би втілюючи в собі радість стихійного життя. По Шукшину, згода з миром можливо тільки тоді, коли людина відкритий для людей, чуйний, готовий подарувати іншим частина своєї душі. Шукшин захоплюється героями-фантазерами, такими “чудаками”, що сприймають життя поетично, що прагнуть наділити її легендою, наповнити казкою. Талановиті люди майже завжди щедрі. Їм важко боротися з повсякденністю, але вони знаходять опору в любові до всього живого, до природи.

Завдання людини – звільнитися від егоїзму, марнославства, дріб’язковості. Але як повернути прекрасне, якщо воно втрачено? Шукшинські герої готові постійно перебувати в пошуку істини. У цих суперечливих пошуках, в обманах, труднощах відбився соціальний і історичний стан російського суспільства, найважливіші тенденції життя. У них завжди є присутнім життєстверджуючий початок. З одного боку – ідеал доцільності, користі – з іншої. При цьому всі улюблені герої В. М. Шукшина ненавидять вульгарність, міщанство, користь. Мірилом цінності в добутках поета стає реальне життя. Відношення людини до життя – от основний критерій щирого, головне випробування героя на міцність.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: Моральні ідеали героїв В. М. Шукшина