Характеристика образу Твісту Олівера

Твіст Олівер – герой оповідання про “життя, повної боротьби, страждань, негараздів і знегод”. Травмуюче пізнання істин навколишнього світу завершується благополучним фіналом: сирота, що зазнав тяготи безправ’я і жахи убогості, отримує втаюваний від нього спадок і, ставши заможним юним джентльменом, осягає щастя, “яке тільки можливо в цьому повному негараздів світі”. Ця розв’язка, що послідувала за бурхливими фабульними перипетіями (підступні інтриги, викрадені докази високого походження О.

Вбивство дівчини із злодійського

кубла, що розкаялася і намагалася йому допомогти, а потім загибель її вбивці), виглядає штучною на тлі винахідливого і достовірного опису самих “негараздів”. Він повинен пройти через тяжке присвячення в таємниці справжніх людських відносин, страждаючи при зіткненні з дволикістю, забобонами, запеклістю і низькістю. Проте О. не знає змужніння, до самого кінця залишаючись все тим же наївним і довірливим хлопчиком, якому чужа будь-яка досвідченість.

Його історія співвідноситься швидше з житієм праведника, що зберігає незаплямовану чистоту посеред волаючої гріховності і низькості. Перебуваючи “в самій гущі вад і злочинів”, О. возносить благання про заступництво, співчуття, любов, а винагородою за його непохитну віру у вищу справедливість світоустрою виявляється ідилія, очікуюча героя під завісу.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Морально-етичні теми для творів.
Характеристика образу Твісту Олівера