Твір на тему: “Пам’ять про загиблих в Афганістані”

Військовий конфлікт на території Афганістану проходив з 1979 по 1989 роки. Сторонами цього конфлікту були з одного боку Радянський Союз і Демократична Республіка Афганістан, а з іншого боку сунітські моджахеди, іноземні бойовики за підтримки Саудівської Аравії, Пакистану, Великобританії, Сполучених Штатів Америки, КНР, а також шиїтські моджахеди за підтримки Ірану.

Радянський Союз, в який під час війни входила і Україна, зазнав значних втрат на цій війні. Згідно з офіційною статистикою з боку СРСР у війні брало участь від 80 до 104 тисяч військовослужбовців,

з цього числа втрати радянської армії склали близько 15 тисяч загиблих, понад 53 тисяч поранених і близько 400 зниклих без вести осіб. У той же час деякі вчені сумніваються в правильності цих даних і наводять дещо відмінні дані щодо кількості загиблих. Згідно до альтернативних даних на війні загинуло 26 тисяч осіб. Станом на сьогодні єдиної достовірної цифри кількості загиблих на війні військовослужбовців Радянського Союзу немає. У будь-якому випадку можна констатувати, що війна в Афганістані забрала просто величезну кількість життів наших колишніх співвітчизників. У зв’язку з цим цілком коректно
говорити, що війна в Афганістані стала справжньою трагедією для багатьох сімей радянських людей.

Безумовно те, що за такою кількістю загиблих людей існує пам’ять – як архітектурна, так і пам’ять у творах мистецтва і культури. Говорячи про архітектурну пам’ять, можна відзначити, що пам’ятники воїнам-афганцям встановлено у великій кількості міст колишнього СРСР, зокрема в: Києві, Вільнюсі, Ульяновську, Одесі, Хабаровську, Ніжині, Єкатеринбурзі, Вологді, Норильську та багатьох інших. На Буковині пам’ятник воїнам-афганцям встановлено в місті Заставна, також у Чернівцях на честь воїнів-афганців названо п’ять вулиць.

Велика кількість об’єктів пам’яті про цю війну існує в творах мистецтв і культури. Найцікавішими з книг є книги Едуарда Тополя “Червона площа” і “Російська Сімка”, твір Олександра Проханова “Дерево в центрі Кабула”. Існує також і кінематографічна пам’ять у формі фільмів “Спекотне літо в Кабулі”, “За все заплачено”, “Вантаж 300”, “Обпалені Кандагаром” і багато інших. Пам’ять про цю війну існує навіть у формі комп’ютерних ігор.

Кожна війна залишає певну пам’ять для людства. Велика кількість загиблих, тривалість і втомливість війни радянських солдатів в Афганістані стали основними причинами того, що сьогодні існує така велика кількість об’єктів пам’яті воїнів-афганців. Необхідно пам’ятати свою історію, вивчати її помилки, щоб не допускати їх знову.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Пам’ять про загиблих в Афганістані”