Твір на тему: “Хто з героїв поеми “Іліада” мені сподобався найбільше”

і

Як мені здається, минуле будь-якого народу зазвичай починається з неймовірних міфів і дуже цікавих розповідей Найчастіше ці твори, прикрашені загадковістю і красивими легендами, ховають історичні факти. Стародавні греки захоплювалися розповідями, написаними в риму, про троянського битві і походеньки талановитого воїна Одіссея ще до нашої ери. Багато років вчені думали, що все те, про що розповідається в поемах “Іліада” і “Одіссея”, швидше за все, вигадане й прикрашене, а не написане з реальних подій. Автором цих творів вважався

поет стародавньої Греції Гомер, який любив подорожувати. А наприкінці XIX століття археологом Шліманом були виявлені сліди Трої, завоювання якої описується в “Іліаді”. Гомер говорить, що причиною ворожнечі ахейців і троянців було викрадення царевичем Парісом іменитої чарівної Олени – дружини царя Спарти Менелая. Але все це відбулося не без участі самого головного бога Зевса, який шукав привід для залучення людей до найжорстокіших битв. Гомер у своєму творі оповідає нам про безмежному безстрашність і хоробрість героїв Еллади.

Розповідаючи про війну, поет не раз нам говорить про мужність і відвагу

Гектора і Ахілла. Народ захоплюється цими двома чоловіками, так як вони наділені якостями, що притаманні лише ідеальним людям. Гектор закликав воїнів до бою так, що ті, не роздумуючи, долали всі перешкоди. І незважаючи на те, що Гектор отримав знак (він зустрів поранену змію, яка вкусила величного орла) , він разом з людьми, які повірили в нього, трощив все, що траплялося їм на шляху до завоювання ворожих земель. Герой подолав Ахейський вал, це йому принесло велику славу. Коли автор описує нам Гектора, він не приховує його схожість з богом війни, також він розповідає про те, що Гектор у всьому і завжди був першим. Щит, за яким герой ховав свої груди, був оббитий міддю і покритий грубою шкурою. Голову його оберігав шолом, на якому розвивалася довга темна грива. Природно, головний герой не був безстрашним, але в бою йому вдавалося перебороти всі свої страхи, адже він знав, що повинен виправдати віру в себе з боку батьків, сина і всіх, хто знав його. Дружина Гектора Андромаха від усього серця просить його не йти, не вступати в бій, але він не погоджується. Герой Трої вважає своїм обов’язком іти разом зі своїм народом, він не може залишити військо в такий важкий час. Поет талановито нам описує трепетні взаємини Гектора і його дружини.

Одним з кульмінаційних моментів “Іліади” є битва Ахілла з Гектором. Витягаючи з піхов свій потужний меч, Гектор, як величний орел накидається на зайця чи ягня, накинувся на Ахілла. Ахілл був дуже мужнім і талановитим воїном. Його талант у військових справах був беззаперечний: його тіло було захищено великим щитом, а шолом його прикрашала грива золотого кольору. У цьому бою Гектор отримав смертельне поранення. Відчуваючи, що йому недовго залишилося жити, головний герой переживає за свою сім’ю: за батьків, кохану Андромаху і крихітного синочка. Ми бачимо, що обидва герої жадають перемоги, вони хочуть прославитися, як найкращі у своїй справі. Більше того, автор нам показує Ахілла з позитивного боку: його благородство, щирість. Він постає перед нами, як дуже палка людина, пристрасна натура, але, в той же час, він вміє співчувати. Ахілл і Гектор втілюють у собі ідеал воїна того часу, саме таким його собі уявляли люди. На мою думку поеми талановитого Гомера, сліпого мандрівника, стали гімном безстрашності і хоробрості, чесності та благородності.

Я не можу точно визначити, хто з героїв поеми Гомера “Іліада” подобається більше – Ахілл чи Гектор. Але я більш схиляються до Гектора, адже він для мене став зразком сміливості, мудрості, винахідливості, гідності і честі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 3,63 out of 5)

Твір на тему: “Хто з героїв поеми “Іліада” мені сподобався найбільше”