Твір на тему: “Мандрівка Дніпром разом з письменником В. Чемерисом”

Відомий український письменник В. Л. Чемерис народився в с. Заїченці на Полтавщині 8 липня 1936 року. Але більшість свого життя він жив та працював на Дніпропетровщині, та й творчий шлях письменника розпочався саме там. У 1971 році В. Л. Чемерис закінчив Вищі літературні курси при Літературному інституті ім. О. М. Горького. Спочатку він працював у радгоспі, а потім на підприємствах Придніпров’я, з часом у редакціях деяких обласних газет і у видавництві “Промінь”. С 1989 по 1993 рік В. Л. Чемерис був головою Дніпропетровської спілки письменників,

а потім працював в адміністрації першого Президента України. Зараз письменник працює в газеті “Літературна Україна” і живе в Києві.

Твори видатного прозаїка В. Л. Чемериса друкуються з 1962 року і перекладені багатьма іноземними мовами. В його літературній скарбничці налічується 28 книг, серед яких історичні романи з життя Скіфії та Давнього Риму – “Скандал в імператорському сімействі”, “Ольвія” і “Смерть Атея”, за який письменник отримав у 1990 році літературну премію імені Д. І. Яворницького, фантастичні твори “Білий король детективу”, “Приречені на щастя” та інші.

Валентин

Чемерис також є автором низки гумористичних оповідань, серед яких найбільш відомі збірки “Хто на току, а хто на боку”, “Коли спокушає диявол”, “Урок виховання”, “Гуморески”, “Сватання по телефону”, “Вуса №3”, “Операція “Земфіра”, роман “Родина Гордія Залізняка” та збірка лірико-гумористичних повістей “В понеділок після вибуху”. У 1990 році за збірку “Еліксир для чоловіків” йому було присуджено всеукраїнську премію імені Остапа Вишні в галузі сатири та гумору.

В часи незалежності України у В. Чемериса вийшли чотири твори – “Фортеця на Борисфені”, в якому йде мова про боротьбу за незалежність України, цій же темі, тільки на іншому матеріалі, присвячений роман “Президент”. У 1995 році вийшов роман на історичну тему під назвою “Епірська відьма, або Олімпіада – цариця Македонська”. Повість “Я любила Шевченка” надрукована у 1996 році.

В. Л. Чемерис – добре відомий в Україні письменник-прозаїк. За сорок років активної творчої діяльності він зробив значний внесок у розвиток української літератури. У літературний загал нашого суспільства В. Чемерис увійшов автором гумористичних збірок. Гумористом вважає він себе й нині, та це зовсім не заважає йому виказувати себе в таких серйозних жанрах, як історія і фантастика.

Особливе місце в творчій біографії митця займають історичні романи “Фортеця на Борисфені” та “Ольвія”. Вони є безсумнівним успіхом В. Чемериса, свідченням його надзвичайної майстерності. Свого часу ці твори висувалися на найвищу премію України – Шевченківську.

Сьогодні письменник Валентин Чемерис – киянин. Але великий період його життя тісно пов’язаний з Дніпропетровськом і Придніпров’ям, де після закінчення школи почалася його трудова біографія.

Свої історичні романи, зокрема роман “Візантійський кінь”, письменник тісно пов’язує з українським народом, з рідною землею та з таким близьким для його серця Придніпров’ям. В творі “Візантійський кінь” В. Чемерис відображує красу та велич Дніпра, його історичне минуле, прикрашаючи розповіді легендами, пов’язаними з Дніпром. З величезним талантом автор знайомить читачів з великою українською річкою та його довкіллям, багатством Дніпра, його кліматом та місцями відпочинку, відображуючи все це в історичному контексті. Мандрівка Дніпром разом з письменником В. Чемерисом стала для мене справжньою екскурсією с захоплюючими краєвидами та цікавими розповідями. Кожен з нас, хто познайомиться с Дніпром у творах В. Чемериса, зрозуміє, настільки дорогим він є для серця письменника, наскільки дорогим він є для серця кожного справжнього українця.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Мандрівка Дніпром разом з письменником В. Чемерисом”