Твір на тему: “Біографія Жуля Верна”

Видатний французький письменник Жуль Верн, відомий у всьому світі як автор пригодницьких і фантастичних романів, народився 8 лютого 1828 року у місті Нант. Його батько був адвокатом, та й сам письменник згодом отримав юридичну освіту. Друкуватися він почав у двадцятиоднорічному віці і спочатку обрав для втілення своїх мистецьких прагнень драматургію, але великим успіхом його п’єси ніколи не користувалися.

Першу відомість поет отримав у 1862 році, коли на суд читачів він представив перший пригодницький роман “П’ять тижнів на повітряній

кулі”. Після цього роману творча діяльність письменника була досить плідною і за своє життя він створив 65 захоплюючих творів на географічно-пригодницьку та науково-фантастичну тему. Іноді в друці з’являлися невеликі сатиричні твори, які висміювали тогочасне буржуазне суспільство, але вони не визивали у читачів великого інтересу.

По-справжньому відомий у всьому світі Жуль Верн став завдяки своїм романам “Подорож до центру Землі”, (1864 рік), “Діти капітана Гранта” (1867-1868 рік), “20 тисяч льє під водою” (1869-1870 рік), “Навколо світу за 80 днів ” (1872 рік), “Таємничий острів” (1875 рік), “П’ятнадцятирічний

капітан” (1878 рік). Усі ці твори письменника згодом були перекладені на багато мов і з захопленням приймалися читачами в різних куточках планети.

Дуже цікавим є той факт, що автор чудових творів про подорожі, Жуль Верн особисто не вчинив ні однієї достатньо далекої поїздки. Писав він свої романи, повністю спираючись на свої знання, а не на досвід. З цієї причини письменник досить часто у своїх романах допускав грубі помилки, однак попри все цікавість творів Жуля Верна завжди залишалася на незмінній висоті та в очах читачів повністю викупала подібні огріхи.

Письменник усе своє життя підтримував демократичні переконання, декілька років він листувався з французькими соціалістами, а в 1871 роді виступив з підтримкою Паризької комуни. Пропагуючи цінність наукових досягнень у своїх творах, він не раз попереджав людство про небезпеку використання науки проти людей та втілення наукових відкриттів у військову сферу. Саме Жуль Верн став першим творцем персонажу божевільного вченого, який мріє про світове панування. Прикладом тому можуть служити романи “500 мільйонів Бегуми”, 1879 р. і “Володар світу”, 1904 р. Пізніше письменники, які працювали у жанрі фантастики, не раз вдавалися до персонажів такого типу. Крім художніх творів у літературній скарбничці Жуля Верна є і популярні книжки з географії та твори по історії географічних досліджень.

З тих пір, як у 1864 році на російську мову був перекладений перший роман, який більш відомий нашим співвітчизникам під назвою “Повітряна подорож через Африку”, письменник назавжди став одним з найулюбленіших і найпопулярніших в нашій країні авторів пригодницьких творів. Вдячними потомками ім’я Жуля Верна було присвоєне одному з кратерів на зворотному боці Місяця.

Помер видатний французький письменник Жуль Верн 24 березня 1905 року у Ам’єні.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Біографія Жуля Верна”