Твір на тему: “Чи згодні ви з твердженням, що Микола Гоголь – яскравий представник української культури? Доведіть свою думку прикладами з його біографії та художніх творів”
Видатний письменник Микола Васильович Гоголь народився на Полтавщині у селі Великі Сорочинці 20 березня 1809 року. Він закінчив Полтавське повітове училище, а згодом – Ніглинську гімназію вищих наук. У 1828 році письменник переїхав до Петербурга, де з 1834 року працював професором на кафедрі загальної історії Петербурзького університету.
З самого початку своєї творчої діяльності письменник увійшов до суспільства кращих представників російської демократичної літератури, яка в той час розвивалася у напрямі гуманізму і народності. Але я повністю
Зараз стверджують, що М. В. Гоголь – геніальний російський письменник. Можливо, це й так, але витоки його видатної творчості знаходяться
Читаючи М. В. Гоголя, досить легко уявити собі яскравий образ України. Як справжній дослідник рідного краю, письменник знайомить читачів з мовою, якою розмовляють на його Батьківщині, описує українську природу, розповідає про звичайних людей, про їхні вірування і звичаї, їхні радощі і скорботи. Всі ці розповіді пройняті настільки великою любов’ю, захопленням і милуванням, що жоден читач не може залишитися байдужим. Наприклад, уривок з “Сорочинського ярмарку”: “Полдень блещет в тишине и зное, и голубой неизмеримый океан, сладострастным куполом нагнувшийся над землею, кажется, заснул, весь потонувши в неге. Обнимая и сжимая прекрасную в воздушных обьятьях своих” буквально у декількох словах передає нам усю красу української землі”. І таких прикладів з творів М. В. Гоголя можна привести дуже і дуже багато.
Неможливо залишитися байдужим і до людей, що є персонажами творів письменника. М. В. Гоголь ніби збирає різні голоси своїх героїв і разом з ними розмовляє мовою, яка схожа на пісню. Разом із своїми героями він створює чудовий світ, сповнений любові до людей, яскравого світла до живих почуттів і поваги до рідного краю.
Палким шанувальником творчості М. В. Гоголя був Великий Кобзар Т. Г. Шевченко. Він відзначав, що фантастичні, майже казкові твори письменника якнайкраще розкривають самобутній глибокий розум автора і його безмежну любов до людей. Та образи, які створював письменник у своїх творах, далеко не ідеальні, і це теж приваблює читачів та доводить, що вони приближені до реальних людей. Одвічну боротьбу добра і зла автор бачить у різних проявах. Він зображує різноманітні сили, які протистоять людям, які визначають протистояння людей і псують їх стосунки. Разом з цим героями творів М. В. Гоголя є сміливі люди, для яких найдорожчим скарбом завжди залишалися честь і свобода. Сама українська природа цих гордих людей – її широкі ріки, безкраї степи і безмежний широкий простір.
Образ України в творчості М. В. Гоголя здебільшого романтичний. Рідна країна письменника, зображена у його творах, вражає читачів своїми пристрасними і сильними людьми, своєю барвистою і яскравою природою. Цей край постає перед читачами землею, де може відбуватися все, що завгодно, землею, де триває одвічна боротьба добра і зла, землею, де люди стають на бік добра і врешті-решт перемагають. Все це е доказом того, що М. В. Гоголь завжди залишався справжнім українцем і, незважаючи на те, що майже усе життя прожив в російському Петербурзі, він був і назавжди залишиться яскравим представником української культури.