Твір на тему: “Чи потрібно змінити світ? За твором Федіра Достоєвського “Злочин і кара”

При прочитанні роману Федіра Достоєвського “Злочин і кара” у мене дійсно виникло бажання того, щоб світ змінився. І я навіть готовий був би почати зміни світу з себе самого. Що саме потрібно міняти в світі, та й в головах людей?

По-перше, сприйняття реальності. Поміняти це найскладніше, але необхідно. Як у часи, описані в романі Достоєвського, так і зараз найголовнішим на думку більшості в суспільстві для людини є матеріальний добробут. Якщо розглядати піраміду потреб людини, там завжди на першому місці матеріальна потреба і лише потім

духовна. У випадку з головним героєм роману Родіоном Раскольніковим можна констатувати, що для нього матеріальне злилося воєдино з духовним. Проблема в тому, що він не знав як, та й не мав можливості допомогти навколишньому світу якось ще, окрім як матеріально. Саме тому для поліпшення світу він спочатку вигадав теорію переваги одних людей над іншими, а потім реалізував цю теорію, убивши лихварку та її сестру. Звичайно, ніякої користі це не принесло ні йому, ні тим, кому він мав намір допомогти. Якби суспільство цінувало людей за щось інше, окрім матеріальних благ, Раскольніков міг би дати йому щось інше. Втім, автор
у закінченні роману показав, що при великому бажанні можна допомагати суспільству і не йти при цьому на злочини.

По-друге, як мені здається, у світі повинна змінитися соціальна структура суспільства. Це могло б поміняти ситуацію на краще. Люди далеко не настільки один від одного відрізняються, наскільки сильно відрізняються їхні доходи. Хтось заробляє лише на їжу, а хтось завдяки одному заробітку за рік може забезпечити безбідне існування кількох поколінь вперед. Але змінити такий стан речей складно, практично неможливо. Просто вбивати і відбирати гроші не можна, адже, як видно за романом “Злочин і кара”, вбивця щасливим не стає, а лише мучиться через власну совість. Тому я не можу сказати, що у мене є конкретні рецепти того, як можна змінити соціальну структуру суспільства і вирівняти доходи всіх людей планети до справедливого рівня.

Як мені здається, роман “Злочин і кара” пропонує змінити світ у двох аспектах. Соціальний аспект проявляється в тому, що змінитися повинно суспільства, щоб не з’являлися талановиті, але бідні люди, як Раскольніков. Психологічний аспект полягає в тому, що, навіть якщо такі люди з’являються, вони повинні утримуватись і не вчиняти злочинів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Чи потрібно змінити світ? За твором Федіра Достоєвського “Злочин і кара”