Незабутній і невмирущий Володимир Івасюк

Поет і композитор Володимир Івасюк прожив коротке життя – йому було лише тридцять років, коли загинув за нез’ясованих обставин.

Лікар за професією, за покликанням – пісняр. За досить короткий час створив близько сорока пісень на слова сучасних йому постів, видав кілька пісенних збірок. Писав не лише музику, а й слова. Такими є пісні «Я піду в далекі гори». «Два перегоні», «Пісня буде поміж нас».

Про пісню «Водограй» хочеться сказати окремо. Вона мені дуже близька, хоч і написана вже давно. Це художня розповідь про чудовий край –

Карпати:

Котить хвилі наш Черемош,

А куди – не знає,

Поміж горн в світ широкий

Тече, не вертає.

Хто був у Карпатах, той зрозуміє моє захоплення. Я була у Прикарпатті, в м. Яремча, бачила річку Прут, печери Олекси Довбуша. Була біля водограю і не могла не співати:

Подивись, як сіру скелю

Б’є вода іскриста…

Саме тут, у Яремчі, знімався кінофільм «Червона рута» – про це нам розповіли місцеві жителі. І як було не згадати незабутнього і невмирущого Івасюка, його пісні, що живуть і нині, радують душі багатьох.

Пісня «Червона рута» дала назву не лише телефільмові. 3 1989 року в Україні відбуваються щорічний всеукраїнський фестиваль сучасної української пісні і музики «Червона рута». Таланти не вмирають – вони живуть у піснях. І.В. Івасюк – серед нас.


Твір на тему треба цінувати те що маєш.
Незабутній і невмирущий Володимир Івасюк