Твір-роздум: “Наближається останній дюйм і все в руках хлопчика. За твором Джеймса Олдріджа “Останній дюйм”

Відносини між батьками та дітьми – досить складна сфера відносин. У цьому немає нічого дивного, особливо якщо врахувати кілька факторів. По-перше, батьки не просто люблять своїх дітей, але й дуже вимогливо до них ставляться. По-друге, бажання батьків, щоб їхні діти були успішними, іноді змушує їх ставитися до дітей грубо і іноді навіть жорстоко.

У відповідності до змісту твору, досвідчений, але вже перебуваючий на пенсії льотчик на ім’я Бен вирішив поїхати пофотографувати акул, а для цього взяв з собою свого сина. Так сталося, що під час

роблення фотографій він випадково забруднився кров’ю, а тому акула його вкусила. Укус був дуже сильним, батько заливався кров’ю і ніяк не міг вести літак. У зв’язку з тим, що він з сином знаходився на безлюдному острові, де їх ніхто не зміг би знайти, таким чином він фактично прирікав себе і свого сина на смерть. Але саме в цей момент батько, який раніше ставився до свого сина грубувато і іноді навіть байдуже, повівся у вищій мірі відповідально. Він розумів, що тепер управляти літаком доведеться його синові. В управлінні літаком найскладніше – це правильне приземлення. Бен не раз говорив про це синові, тому
хлопчик знав, що посадка літака і той останній дюйм, який передує посадці – найскладніший. На щастя, мабуть, хлопчику передався талант батька і тому він під його керівництвом зміг керувати літаком, дістатися до необхідного аеропорту і, незважаючи на жахливі нерви батька і втрату ним свідомості, посадити його, правильно подолавши останній дюйм. Напевно, цей момент посадки став найскладнішим в житті досвідченого льотчика-батька, вже точно він став найбільш важливим і для його маленького сина в його нетривалому житті. Думається, що не найкращі стосунки між батьком і сином після цього випадку змінилися б, ставши більш близькими і довірчими. Під кінець історії автор наводить думки Бена, який визнав, що тепер буде ставитися краще і до свого сина, приділяючи йому значно більше уваги.

Здається, що в житті будь-яких батьків і дітей іноді має відбутися щось, що допомогло б їм зблизитися, почати спілкуватися так, ніби між ними є багато спільного. Я переконаний, що у випадку з Беном і його сином таким моментом, який зближує, стало проходження того самого останнього дюйма, який хлопчик був зобов’язаний подолати, щоб зберегти своє життя і життя свого батька. Втім, кілька сумно усвідомлювати, що для духовного зближення між такими близькими людьми, батьками і дітьми, іноді необхідний такий випадок, який може позбавити їх життя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 2,33 out of 5)

Твір-роздум: “Наближається останній дюйм і все в руках хлопчика. За твором Джеймса Олдріджа “Останній дюйм”