Рідна мова – основа основ духовної культури

Рідна мова – основа основ духовної культури, та важлива ланка, за допомогою якої здійснюється зв’язок часів, зв’язок поколінь. Це те, що підносить людину над світом, робить її нездоланною у пошуках істини, перетворює з обивателя у громадянина. Українська мова є мовою українського народу, отже, тільки вона повинна бути рідною для кожного, хто вважає себе приналежним до української нації. “Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема” (В. Сосюра).

Історія розпорядилась так, що чимала кількість українців не мала можливості опанувати

рідну мову, а значна частина – і не хотіла. Ми пожинаємо гіркі плоди ідеї про правомірність існування двох “рідних” мов, тому в Україні вже стало звичним, що деякі українці… не розуміють рідної мови. На жаль, ця дика, аморальна ідея напрочуд живуча – її й зараз інтенсивно нав’язують через засоби масової інформації. Іде тиха, але планомірна робота, аби прищепити молоді чужу нашій національній культурі і традиціям думку про природність двомовного середовища, аби знівелювати значення української мови і, зрештою, сформувати щось аморфно-зрусифіковане. Інакше чим пояснити, що чималу частину популярних
телепередач представляють двоє ведучих – україномовний і російськомовний? Не розумію, чому ніхто не б’є на сполох? Адже в такий спосіб ми торуємо шлях до нової денаціоналізації…

“Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе” (О. Гончар). Народ, який не розуміє значення рідної мови, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце серед народів світу.

Саме нашому поколінню випало складне й відповідальне завдання – відродження української мови. Не будьмо байдужими до найменших виявів обмежень чи зневаги рідної мови! Не поступаймося своїми мовними правами заради вигоди, привілеїв чи лукавої похвали – це зрада свого народу! І не перекладаймо цього тягаря на плечі нащадків, бо може бути запізно.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Рідна мова – основа основ духовної культури