Як розвивалась українська мова

Багатовікова історія української мови була непростою. Наші предки докладали чимало зусиль для того, щоб збе­регти цей найдорогоцінніший скарб.

Початковий етап розвитку нашої мови відбувався ще за доісторичних часів. Саме тоді зароджувалося те живе створіння, яке згодом набуде всіх ознак добре організованої і багатої мови. Словниковий запас української мови почав формуватися ще тоді. У мову наших предків увійшли сло­ва, спільні для всіх слов’ян: “сонце”, “вода”, назви рослин, тварин тощо. Пізніше українці почали запозичувати

слова в сусідніх народів і створювати свої, що також позначи­лося на словниковому складі нашої мови. Вивчаючи давні письмові пам’ятки, можна зробити висновок, що вже тоді почалося формування діалектів української мови, таких яскравих і різноманітних.

Становлення української літературної мови – окрема тема. Вона тісно пов’язана з такими славетними іменами, як Іван Котляревський, Григорій Квітка-Основ’яненко, Тарас Шевченко, Борис Грінченко та іншими. Попри всі нега­разди, пережиті українським народом, розвиток мови про­довжувався не лише завдяки труду інтелігенції, а й за діяль­ної участі самого

народу. Кожен українець ставав співтвор­цем власної мови. Ця тенденція збереглась і в XX столітті.

Сьогодні українська мова розвивається вільно, але це не означає, що все йде так просто. Є труднощі з уніфіка­цією правопису и вимови, правильним використанням найбільш сучасних лексичних запозичень. Філологія – це наука, а на науку треба витрачати чимало коштів. А втім, здається, це починають розуміти не лише пересічні носії української мови. Вільний розвиток мови повинен запобігати занепаду національної свідомості. А така мета є дійсно високою.

Спостерігаючи за подальшим розвитком рідної мови, ми бачимо, як найцінніше, що в ній є, нарешті стає набут­ком мільйонів. “Більше немає заборон. Бережіть і плекай­те мене”, – ніби звертається до нас українська мова. І дуже добре, що ми чуємо цей заклик і що ніхто не зава­дить нам спілкуватися рідною мовою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Як розвивалась українська мова