Правду не сховаєш

Дуже часто кожен із нас стикається із ситуацією, коли на якесь запитання треба відповісти, сказавши правду чи збрехавши. Тут ми повинні зробити серйозний вибір, адже кожного з раннього дитинства батьки навчають говорити тільки правду. Що ж робити: вчинити так, як вимагали батьки, чи порушити правило говорити правду?

Іноді люди вживають поняття “брехня заради спасіння”. Напевне, й насправді є такі випадки, коли правду краще приховати, наприклад, якщо лікар повинен сказати пацієнтові про його смертельну хворобу. Але це не значить, що

правда назавжди залишиться прихованою. Мій дідусь часто мені говорить: “Брехня як не зустріне, так дожене”. Це означає, що, сказавши неправду, жоден із нас не врятується від наслідків такого вчинку, адже все погане рано чи пізно карається, а правда завжди стає відомою.

Особисто я вирішив для себе, що намагатимуся завжди говорити правду, принаймні за винятком тих випадків, коли вона виявиться болючою для іншої людини. Мені здається, що людям, які говорять правду, життя приносить більше задоволення, адже вони не повинні постійно згадувати, що, коли й кому говорили.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Правду не сховаєш