Твір на тему: “Правда дорожча за золото”

“Правда дорожча за золото” – цей афоризм Оскара Уайльда несе в собі глибокий зміст, який не можна зрозуміти з першого разу. Чи буває правда простою? Ні. За кожним словом людини може ховатися ціла історія брехні, що не видима для іншого. І чим довше людина бреше, тим важче їй зізнатися. З кожним днем??голову відвідує все більше і більше одноманітних думок: “Ну чому ж я не зізнався ще вчора, позавчора, минулого тижня!?”. Але, все ж, коли ти зізнаєшся, тебе переповнює невимовне відчуття радості перемоги над самим собою, над своїм страхом

зізнатися.

Гірку правду краще сказати відразу, ніж затягувати “солодку” брехню. Людині, якій ти зізнаєшся в чому-небудь, буде неприємно почути обидві речі – правду і брехню. Але все-таки правду, якою б жахливою вона не була, їй буде почути набагато приємніше, ніж знати, що його засмутили двічі: коли збрехали і коли піднесли ту звістку, через яку і доводилося брехати.

Виходить, що правду треба говорити всім, завжди, скрізь і, головне, відразу? Так, але тільки частково. У реальному житті навіть пом’якшена правда може сильно образити людину або ж принизити його честь. Навряд чи б Зоя Космодем’янська або

інші герої війни навіть під тортурами видали б державні секрети. Ці люди ніколи б не зрадили свою Батьківщину, адже вони готові були за неї померти. Вони чудово розуміли, що за ними рідна країна – що важливіше їх життя. Звичайно, ніхто не знає, що б було, якби під час Великої Вітчизняної війни хто-небудь зрадив би таким чином нашу країну.

З любові і поваги до близького, ми ніколи не образимо і не принизимо його, зробивши “гарну справу”, сказавши правду. У кожного з нас є в житті такі періоди, коли ми просто з етикету не маємо права образити той же зовнішній вигляд людини. У цій ситуації нам доводиться брехати. Але брехати, – робити за визначенням злу справу – в ім’я добра… Думаю, це і є та правда, яку Уайльд не називає простою.

В то же час, дуже часто в житті кожної людини відбувається не так, як би вона того хотіла. Коли реальність опиняється в програші порівняно з тим, що людина очікувала, вона відчуває розчарування. А коли ці події пов’язані ще з ким-небудь, все ускладнюється в багато разів. У ситуаціях, які здаються нам прямолінійними і простими, раптом з’являються нові шляхи, невідомі і змінні, та такі ж невідомі події.

Найстрашніше – це те, що доволі часто незрозуміло, що мотивує людину в її вчинках. Адже можна робити якісь припущення щодо цих вчинків, та знати щось напевно – неможливо. Єдиний спосіб дізнатися правду – від самої людини. І завжди є варіант, коли людина піднесе вам брехню у вигляді правди. Може бути просто не зовсім правда, бо людина може просто все що відбувається якісь розмитими образами чи просто чогось не договорити.

А чи всі вміють бачити правду? Легко щось казати зі сторони, легко когось засуджувати і холоднокровно спостерігати за подіями. А коли до об’єктивної реальності домішуються емоції, ніхто не дасть гарантії, що завжди буде казати правду. Та й добре знає кожен з нас, що таке правда? По визначенню правда – це те, що існує чи відбувається в реальності і відповідає існуючому стану речей. Тобто, якщо оцінювати правду по цьому визначенню, то це щось безособове, позбавлене фарб і емоцій. Але в будь-якому випадку, в будь яких обставинах треба пам’ятати, що правда дорожче за золото, хоча її не потримаєш в руках і не обміняєш на гроші.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Правда дорожча за золото”