Поясніть роль поєднання історичної правди та художнього вимислу у героїчному епосі “Пісня про Роланда”

Героїчний епос Франції “Пісня про Роланда” був створений на основі реальних подій. Сама поема була складена близько тисяча сотого року, а реальні події розгорнулися ще за три століття до того. Тоді загін на чолі з королем Карлом Великим був атакований на вузькій гірській дорозі в Іспанії, і загинуло багато французів. Серед них був граф Гротланд (Роланд).

У поемі ці події були художньо та ідеологічно переосмислені. Згідно історичних фактів, військо Карла Великого в Іспанії брало участь у міжусобних війнах, до того ж за запрошенням одного

з мавританських королів. Проте маври-мусульмани не нападали на загін Карла Великого. Реальними нападниками стали баски, гірській народ, християнської вірі.

В поемі нападників замінили на маврів, або ж, як їх називали, сарацинів, щоб якомога більше протиставити “чужих” іновірців, “своїм” французам. Король Карл Великий показаний в поемі, як великий лицар, який безкорисливо несе іспанським містам християнство. А битва у Ронсевальській ущелині показана з набагато перебільшеною, порівняно з історичними фактами, величчю. Народні співці ніяк не на мали на меті зберігати історичну доостовірність. Проте

вони спромоглися створити ідеал, який надихав людей тих часів: ідеал державної єдності, религійних принципів, рицарського благородства.

Історія також говорить про те, що басків покарати так і не вдалося: вони розбіглися по горах. В “Пісні про Роланда” цей прикрий факт змінили: за загибель Роланда король та його військо обрушують на голови нападників заслужену кару.

Сам Роланд за поемою – племінник короля. Образ Роланда – це образ ідеального лицаря, “без страху і догани”. Він – уособлення військової доблесті, стійкості та мужності. Але основна його риса – це патріотизм, вірність Вітчизні, що в поемі розуміється як безоглядна вірність королю, своєму сюзеренові. Він гине в Ронсевальскій ущелині, до останнього прикриваючи відступ свого монарха, без сумнівів жертвуючи життям.

Поєднання історичної правди та поетичного вимислу в поемі “Пісня про Роланда”, ідеалізація героя та гіперболізація підступності ворогів є традиційним фольклорним засобом, властивим також народному героїчному епосові.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Поясніть роль поєднання історичної правди та художнього вимислу у героїчному епосі “Пісня про Роланда”