Твір на тему: “Характеристика образу Роланда з твору “Пісня про Роланда”

“Пісня про Роланда” – цікавий і навіть дивовижний поетичний твір, в якому автор хотів показати всім читачем, що означає для справжнього відчайдушного воїна батьківщина, честь, доблесть і захист свого короля, який, як монарх, втілює саму держава, яка є батьківщиною. Як найбільш сильного духом і найбільш прославленого героя автор показує воїна на ім’я Роланд.

Поема одночасно описує події історичного характеру, які дійсно мали місце бути, але разом з тим і переосмислює, і дає деяке продовження того, що дійсно відбувалося в історії.

У відповідності до змісту поеми, на території сучасної Іспанії йшла війна між франками і арабами. Франки вже практично повністю звільнили європейська державу від арабських загарбників, для повного звільнення залишилося взяти лише кілька міст, одним з яких було місто під назвою Сарагоса. Але взяти цей населений пункт було дуже непросто, тому французи розробили спеціальний план. На жаль, в їх рядах опинився зрадник, який був повинен відправитися до арабів, але в останній момент підстроїв все так, що замість нього це зробити був повинен Роланд. Роланд в свою чергу був не тільки вмілим воїном, але надзвичайно відповідальною людиною,
для якої такі визначення, як честь, доблесть, гідність, повага до традицій не були простим звуком. Саме з цієї причини Роланд відмовився від більшої частини війська, яка залишилася для охорони короля, взяв меншу частину і відправився на бій. На жаль для нього, зрадник у складі франків зміг обдурити короля. У результаті цього низького вчинку Роланд загинув, що доповнило його образ і навіть зробило цей образ трагічним. Образ Роланда протиставляється образу Ганелона, який був зрадником і продався ворогові франків. Саме через цей безчесного вчинок Роланд і загинув. Але навіть перед своєю смертю героїчний вояка не втратив свого обличчя – він залишився таким же відповідальним і намагався попередити короля франків про те, що його військо зазнає розгромної поразки.

Образ Роланда наділений позитивними, але в той же час трагічними рисами. Ця людина мала велику кількість дійсно хороших якостей, які були притаманні йому як людині і як воїну. На жаль, доля його стала трагічною через зраду з боку зрадника Ганелона. Тим не менш, всі зберегли пам’ять про Роланда і пишалися тим, що у них був такий відповідальний і вмілий воїн.


Високий сенс почуття любові в житті людини.
Твір на тему: “Характеристика образу Роланда з твору “Пісня про Роланда”