Переказ з творчими завданням на тему: Заселений космос

Багато країн світу розробили довгострокові програми з освоєння космосу. Чільне місце в них посідає створення орбітальних станцій, бо саме з них починається надзвичайно важливий етап проникнення у простір. Уже здійснено політ на Місяць, успішно відбуваються багатомісячні польоти міжпланетних станцій, автоматичні апарати побували на Марсі й Венері, з пролітних траєкторій досліджувалися Меркурій, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун. У наступні двадцять – тридцять років можливості космонавтики зростуть ще більше. Буде створено експериментальні

супутникові сонячні електростанції, на орбіті працюватимуть складально-операційні центри, на Місяці існуватимуть бази – форпости для відправлення першої експедиції на Марс.

У навколоземному та навколомісячному просторі буде розгорнуто мережу автоматичних релейних супутників, котра практично перетворить увесь район між Місяцем і Землею на гігантську антенну систему, спроможну відстежувати рух космічних кораблів у Сонячній системі та поза її межами. Це, звичайно, сприятиме подальшому проникненню людини в космос. Дослідження передбачають різні цілі: наукову – людині завжди цікаво пізнавати властивості

світу, що її оточує, закони його існування; прикладну – космос має служити людям, допомагаючи спостерігати за розвитком глобальних явищ на Землі, а, можливо, й попереджувати їх, результати космічних досліджень знаходять застосування в різних галузях господарства; технічну – в умовах космосу є можливість провести надзвичайно цікаві дослідження речовин живої і неживої природи тощо.

З космосу ведуться унікальні астрономічні та астрофізичні спостереження. Супутники, космічні автоматичні станції, апарати, що перебувають на орбіті, потребують фахового обслуговування або й ремонту, а деякі супутники, що відпрацювали свій термін, необхідно ліквідовувати або повертати на Землю для реконструкції. Орбітальні бази використовуються як космічні станції, де зберігаються, зокрема, запаси палива, а в майбутньому вони можуть стати відправними базами для експедицій на Місяць, Марс та інші планети. З лютого 1986 року на навколоземній орбіті перебувала станція “Мир”, побудована за модульним принципом.

Транспортні кораблі періодично привозять на станцію різноманітні вантажі. Екіпаж після виконання свого завдання повертається на Землю, його на станції змінює новий. За переконанням багатьох учених, використання Місяця принесло б людству велику користь.

ЗАВДАННЯ:

1. Написати докладний переказ тексту.

2. Варіанти творчого завдання:

А) доповнити текст фантастичним оповіданням про спілкування землян з інопланетянами; б) розказати, що ви знаєте про перебування людей у космосі як ви до цього ставитесь.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Переказ з творчими завданням на тему: Заселений космос