Переказ на тему: Геній у свідомості нащадків

Рушників продавалося чимало. Щоправда, зустрічалися і такі, що були вишиті зовсім недавно. Вони ще були теплі від пучок вишивальниць. Люди не могли розпрощатися з мистецтвом вишивання, хоч вишивка вже була не такою. В ній переважало розмаїття тонів, втрачалася первозданна краса, лаконічність, образність мислення, притаманні тій чи іншій вишивальниці.

На моє щастя, серед тих речей траплялися й старовинні рушники, на яких миготіла червона калина з темними листками, красувався буйним пломенем хміль. Побачивши один рушник, вишитий суровими нитками, я зрадів. Це було своєрідне диво. Кожна ниточка любовно заплетена, і з вільний від основної роботи час, були зроблені відкриття, що набагато випередили свій час. Власне, легендою оповите й саме ім’я винахідника. Народився Олександр Шаргей (справжнє ім’я Юрія Кондратюка) 1897 року в Полтаві. Там закінчив із срібною медаллю гімназію, звідти поїхав вчитися до Петроградського політехнічного інституту. Але провчився ледве місяць – студента-першокурсника було мобілізовано на фронт першої світової війни. А після громадянської війни

йому довелося таємно змінити прізвище. Сталося так, що вир громадянської війни закинув юнака на південь, де він якийсь час прослужив прапорщиком у денікінській армії. Якби після перемоги більшовиків “білого офіцера” викрили, йому загрожувала б смерть. От і попросила мачуха Олена Петрівна у свого знайомого документи його недавно померлого брата. А Сашкові сказала: “Тобі, сину, треба стати іншою людиною. Інакше все, чим ти живеш, піде за вітром”.

А жив юнак – серед крові та хаосу, революцій і воєн – космосом. Він захопився цією проблематикою ще навчаючись у гімназії. У це важко’повірити, але ще в 1914 році, не маючи закінченої середньої освіти, гімназист-старшокласник серйозно опрацьовував способи прориву людства у міжпланетний простір. Не припиняв своїх розробок він і на війні. Навесні 1917 року вже існував рукопис, де пропонувалося, як досягти з планети Земля іншого небесного тіла: не треба будувати гігантських ракет – від космічного корабля-носія відокремлюється посадочно-злітний модуль. І саме за цим принципом пішов нині розвиток космічної техніки.

А в 1919 році юнак закінчив інший рукопис, давши йому дерзновен-ний заголовок: “Тим, хто читатиме, щоб будувати”. Аж 1964 року побачив світ цей текст, опублікований у книжці “Піонери ракетної техніки. Кибальчич, Ціолковський, Щндер, Кондратюк”. Праця містила ідеї, до реалізації яких людство доступилося лише у другій половині XX століття: засади створення стаціонарних космічних станцій на орбітах небесних тіл та їхніх супутниках, багатоцільове використання сонячної енергії в космосі – як для потреб самого корабля, так і для передачі енергії па Землю, розрахунки для коригування польоту… Ще двічі доробляв і доповнював новими відкриттями свій рукопис геніальний інженер-винахідник. За його розробками були побудовані згодом космічний корабель “Союз”, американський “Аиоллон” та всі інші…

Геній у свідомості нащадків – і майже повна невідомість за життя. Перед війною Юрій Кондратюк працював у скромній проектно-експериментальній конторі вітрових електростанцій. 7 липня 1941 року він пішов на фронт у складі ополчення. Вважається, що він загинув того самого року як рядовий роти зв’язку десь на калузькій землі.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Проект на тему моя улюблена пора року.
Переказ на тему: Геній у свідомості нащадків