Переказ легенди: Казкове перетворення татар на каміння

У нашого народу є багато красивих та поетичних легенд про походження назв населених пунктів, гір, річок. Багато з них пов’язані з героїчною боротьбою українців проти різних поневолювачів: і половців, і турків, і татар – які завжди були ласі до нашого багатого краю. Козаки мужньо захищали свої села і міста, але не завжди сили були рівні. Татарська орда часто переважала своєю кількістю. Найбільше, що цінували вороги, – це молодих та дужих юнаків (для турецьких галер!) і вродливих дівчат (для султанських гаремів!), а також хлопчиків, яких потім

робили яничарами. І це було найстрашніше. Тому молоді люди вважали для себе кращим заподіяти собі смерть, ніж жити в рабстві. Так трапилося і з волинськими дівчатами, що на чолі з красунею Настею кинулися у прірву. Вони помстилися бею Ісмаїлу за смерть козаків, за своє приниження – не стали живим товаром і не принесли прибутку. Можна лише захоплюватися таким героїзмом та патріотизмом мужніх волинянок. Хоча історія знає й інші приклади – Насті Лісовської, Роксолани, Марусі Богуславки, які і в неволі зуміли прислужитися рідному краю.

Мабуть, тільки у мрії, в народній уяві справедливість торжествувала – жорстокі вороги

перетворилися на каміння, а дівочі сльози і кров – у чисті джерела й криниці. Назва ж гори – Верховина Страт – нагадує наступним поколінням про героїчні сторінки історії й мужніх предків.

ПЛАН ПЕРЕКАЗУ

Страшний набіг кримських татар. Найвродливіші дівчата – полонянки для гаремів. Святкування перемоги і покарання бранців. Прекрасний і смертельний танок дівчат. Казкове перетворення татар на каміння.

ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯ

Докладно перекажіть текст. Напишіть про те, як ви оцінюєте вибір, що його зробили для себе бранки-красуні. Поміркуйте над тим, чи виправданою була їхня жервтва. Свою думку обгрунтуйте.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Твір на тему творчість бодлера.
Переказ легенди: Казкове перетворення татар на каміння