Переказ легенди про чудодійний вплив кохання

У дитинстві мене дуже вразила почута від знайомого історія. Він тоді навчався у професійно-технічному училищі, збираючись стати маляром. Ця професія йому дуже подобалась, тішився, коли з під умілого пензля народжувалося диво. Якось на виробничій практиці він розмалював вигадливими, незапрограмова-ними візерунками доручений йому дах. Раптом сонячний зайчик застрибав по його творіннях. Ковзнувши поглядом, хлопець доволі швидко помітив у вікні сусіднього будинку дівчину-красуню, яка й пустила дзеркальцем свого пустотливого зайчика.

За

якийсь час вони познайомились. Батьки несподівано радо відгукнулися на їхню дружбу, залюбки приймали хлопця вдома. На вечірці, присвяченій дню народження дівчини, мій знайомий поставив платівку і запросив кохану до танцю. Але вона навідріз відмовилась і не зважала ні на які благання. А коли ображений і спантеличений хлопець пішов додому, дівчина довго плакала від розпачу: їй так хотілося потанцювати з дорогою людиною, але хвороба, здавалося, навіки скувала її ноги. Знайомий після того довго пускав зайчики у вікно коханої, але воно відповідало йому пусткою. Тільки через кілька місяців його чекання було винагороджено.
Дівчина, що одужала після складної операції, радісно кинулася в його обійми. Кохання зцілило її. Але, думаю, не тільки воно. Адже справжнє кохання не буває без Любові, яка вивіряє його силу та міцність. Бо ж кохання скороминуще без Любові, без уміння прощати, терпіти і перемагати. Велике уміння Любові дароване нам самим Господом, тож бережімо і плекаймо її як найвищу чесноту.

Ми, українці, напевно-таки багатші духовно за інші нації, тонше організовані у своїй чуттєвій сфері, якщо входимо в те невелике число народів, які у своїх мовах недвозначно розрізняють поняття кохання і любові.

Що таке кохання? Хотілося б уникнути хрестоматійних визначень. Це те індивідуальне, що теплить душу практично кожної людини. Це – запал сердець, це – неземне тяжіння, це – живлющий, чистий нектар найсвітліших почуттів. Кохання гаряче, воно вміє сліпити, одурманювати, штовхати на злочини, знищувати духовно і фізично. Часто його необхідно остерігатися, але без нього життя втрачає барви і сенс. Кохання підносить людину, кличе її на подвиги, а нерідко творить історію. З кохання людина народжується, ним вона живе. Це – велика спокуса і велика нагорода!

Що таке любов? Це те індивідуальне, що теплить душу кожної людини. Так, це – запал сердець, живлющий, чистий нектар найсвітліших відчуттів. Але любов – це і щось вище, всеохопніше, ніж кохання. Кохання егоїстичне, любов – альтруїстична, загальнолюдська. Ці почуття – від Господа, але кохання – це Його особистий дарунок лише людині, любов же – це частина Бога, це Він Сам. У ній – вічне чистилище довготерпіння і прощення, яке власним прикладом заповідав нам Хрис-тос. Любимо не тільки людей, цим величним почуттям переймаємося і до братів наших менших, і до навколишньої природи, і до речей, які нас оточують і які стають частиною нашого життя, і до рідної оселі, і до Батьківщини. Любов підносить людину, кличе її на подвиги, творить історію і саму пото заріепз. З кохання людина народжується; помираючи у Любові, переходить у світ Вічності…


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Переказ легенди про чудодійний вплив кохання