Кохання


Минають роки, століття, тисячоліття, приходять нові покоління, палахкотять заграви революцій і війн, розвивається наука й удосконалюється техніка, змінюються цінності, щось зникає, а щось з’являється… Однак у цьому мінливому світі є те, що ніколи не зникне і не зміниться. Це кохання. Вічне, найсвітліше, найпрекрасніше почуття, яке дано пізнати лише людині, попри всі зміни зігріває її серце. Про нього стільки сказано, стільки написано, кожен по-своєму намагається його висловити й описати, та, мабуть, найбільш витончено це почуття дано оспівати поетам. Пригадаймо вірші поета-лірика В. Сосюри – одного із найніжніших і найщиріших співців кохання:

Моя любов горітиме яркіш за всі сонця, На тисячі століттів.

Довершені слова поета примушують на якусь мить замислитися над важливими цінностями життя і пірнути з головою у дивовижний вир закоханої ейфорії:

Так ніхто не кохав. Через тисячі літ лиш приходить подібне кохання. В день такий розцвітає весна на землі І земля убирається зрання… Дише тихо і легко в синяву вона, простягає до зір свої руки… В день такий на землі розцвітає весна і тремтить од солодкої муки…

А як проникливо описав кохання у своїх поезіях В. Си-моненко! У його віршах – ніжність, пристрасть, безмежна вірність людині, якій він віддав своє серце назавжди:

І здається, що я володію Віковічним секретом краси Лиш

тому, що я розумію Загадкові твої ікси.

Це почуття таке неймовірне, воно дарує крила, підносить до небес, однак треба вміти берегти його, цінувати, захищати від буденності й жорстокості життя:

Є в коханні і будні, і свята, Є у ньому і радість, і жаль, Бо не можна життя заховати За рожевих ілюзій вуаль.

По-жіночому вимогливо й сильно описала почуття кохання Л. Костенко у своїй поезії “Моя любове! Я перед тобою…”:

Моя любове! Я перед тобою. Бери мене в свої блаженні сни. Лиш не зроби слухняною рабою, не ошукай і крил не обітни!

Кожна людина мусить побудувати у своєму серці “храм любові”. А збудувавши, зберегти його. Г. Сковорода сказав: “Спочатку сам ти маєш полюбити, щоб тебе могли полюбити інші… Любов виникає з любові”.

Рекомендовані твори:

Сосюра Володимир. “Так ніхто не кохав. Через тисячі літ…” Костенко Ліна. “Моя любове! Я перед тобою…” “Розкажу тобі думку таємну…” Симоненко Василь. “Є в коханні і будні, і свята…” Ікс плюс ігрек. Олесь Олександр. Чари ночі. Франко Іван. Збірка “Зів’яле листя”. Українка Леся. “Все, все покинуть, до тебе полинуть…”1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Твір моя професія адвокат.
Кохання