Тема кохання у творчості Купріна

О. І. Купріна можна назвати також співцем піднесеного кохання, який подарував читачам чудову ліричну повість «Гранатовий браслет». Протестуючи проти брутальності й цинізму суспільства, продажних почуттів, «зоологічних» проявів інстинктів, письменник створює надзвичайні за своєю красою приклади ідеального кохання. Герой повісті «Гранатовий браслет» – дрібний чиновник, самотній і боязкий мрійник – закохався в молоду даму, представницю вищого свічу.

Вісім років тривала безмовна і безнадійна любов. З листів закоханого глузували

і знущалися члени сімейного клану князів Шеїних і Булат-Тугановських. Не сприймала їх всерйоз і княгиня Віра Миколаївна, якій вони були адресовані.

«Мовчати й гинути» – от духовна обітниця закоханого телеграфіста. ! все ж таки він порушив її, нагадуючи про себе своїй єдиній і неприступній Мадонні. Це підтримувало в його душі надію, надавало йому сили переносити страждання, викликані жагучим коханням.

Надісланий ним подарунок – гранатовий браслет – викликав страшне обурення брата княгині Віри. Він був готовий розтоптати, знищити «плебея», що насмілився робити знаки уваги потомственій дворянці. Близькі

до княгині люди вважали бідного телеграфіста ненормальним. ї тільки старий генерал Аносов, з яким любила відверто порозмовляти княгиня, здогадався про справжні мотиви таких ризикованих учинків невідомого закоханого. Кохання «маленької людини» закінчилося трагічно.

Смерть не лякала героя, бо кохання було сильнішим за неї. Він був вдячний жінці, яка пробудила в його серці це прекрасне почуття, що поставило його, маленьку людину, над величезним марнославним світом, сповненим кривдою та злістю. Саме тому, йдучи з житія, він благословив свою кохану: «Нехай святиться ім’я твоє».

На думку Купріна, кохання повинне Грунтуватися на високих, піднесених почуттях, на взаємній повазі, симпатії, довірі, вірності, щирості, чесності. Воно повинне прагнути до ідеалу: «Кохання має бути найбільшою таємницею у світі!

Ніякі життєві зручності, розрахунки й компроміси не повинні його стосуватися». Кохання не може бути ізольованим. Воно повинно проявлятися у всьому спектрі людської життєдіяльності. Щира любов повинна стати основою усього земного.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Тема кохання у творчості Купріна