Найяскравіша пригода Діка Сенда і його друзів (за романом Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”)

Жуль Берн за правом вважається творцем жанру наукової фантастики. Але при цьому він уміло продовжує традиції пригодницької літератури. Незвичайність ситуацій, у які потрапляють його герої, гострота сюжету, повного загадок, несподіваних поворотів подій, що ведуть героїв від небезпеки до спасіння, роблять його справжнім майстром цього жанру.
Герої книги “П’ятнадцятирічний капітан” стали мимовільними учасниками небезпечних пригод на морі та на суші. До самого кінця роману читач з напругою й інтересом стежить за їхньою долею, шукає

разом з п’ятнадцятирічним капітаном вихід із ситуації і сподівається на порятунок героїв. Але автор готує їм нові випробовування.
З усіх пригод Діка Сенда і його вірних і шляхетних друзів найяскравіше враження на мене справила перша з них – зустріч шхуни “Пілігрим” з китом і загибель екіпажа.
Капітан Халл був досвідченим китобоєм і завбачливим капітаном. Здавалося, він продумав усе в майбутньому полюванні на кита. Але океан суворий і незбагненний. А його мешканці не даються без бою до людських рук. Поранений кит, захищаючи своє дитинча, боровся за двох. “Страшний удар хвоста підкинув шлюпку,
дивовижна сила : зметнула її в повітря. Розламавшись на три частини, вона упала у вир, ” піднятий китом”. Коли Дік Сенд дістався до місця бою, там не було вже нічого живого. На поверхні води плавали тільки уламки шлюпки.
“Яка зла доля послала цього кита назустріч “Пілігриму”?” – пише Жуль Верн. Але саме ця сумна подія стає початком пригод для уцілілих пасажирів шхуни і її нового капітана. “На кораблі не залишилося більше ні капітана, що командує ним, ні матросів, що виконують накази капітана. Загублений серед безкрайнього простору Тихого океану, за сотні миль від найближчої землі, він має стати безпомічною іграшкою вітрів і течій”.
Чи зуміє молодший матрос, юнак п’ятнадцяти років, замінити капітана, боцмана, весь екіпаж?
Що може зробити людина, майже хлопчисько, проти непокірної стихії океану без знань, без досвіду?
До самого кінця книги ми будемо разом з ним боротися, приймати рішення, шукати шлях до порятунку. І закриємо книгу з почуттям вдячності автору, з бажанням стати учасником незвичайних пригод і обов’язково вийти з них переможцем. Тому що Людина може багато чого перебороти. Саме таке відчуття залишають у нас книги Жуля Верна.
Жуль Верн учив людей мріяти і вірити в силу людського розуму. Він зробив свій внесок у пізнання світу, у якому завжди залишається місце для нових відкриттів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)

Найяскравіша пригода Діка Сенда і його друзів (за романом Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”)