Незвичайні мандрівки Жуля Верна

З часу виходу першого роману кожен наступний твір Жуля Верна був ще до друку приречений на успіх. Його герої мандрують на повітряній кулі, пішки переходять через континенти, протистоять бурхливим океанським хвилям. Починаючи наступний твір, Жуль Верн на величезному глобусі проводив кольоровими олівцями маршрут майбутньої мандрівки. Через якийсь час глобус був так густо вкритий різнокольоровими лініями, що й сам письменник уже не міг розібратися у цих хитросплетіннях. Роман “П’ятнадцятирічний капітан” Жуль Берн задумав під час подорожі

на яхті разом із сином-підлітком Мітелем. Удома Мітель був справжнім деспотом. Його поведінка не вкладалася в жодні прийнятні межі. Батько вже не знав, що йому робити з відхиленнями Мішеля. 1 яке ж було його здивування, коли в морі син-психопат перетворився на спокійного, впевненого в собі підлітка. Він не боявся хвиль, міцно тримав штурвал, ставив і прибирав вітрила. Усі команди виконував швидко, чітко, без зайвих розмов. Мабуть, в один із таких щасливих днів повного взаєморозуміння із сином і народився задум написати твір, де головним героєм був би схожий на Мішеля п’ятнадцятирічний хлопець.

Крім плавання на власній

яхті, Жуль Берн майже не мандрував. Але багата уява дозволяла письменнику побувати на різних континентах. Разом зі своїми героями митець видирається на найвищі гори, рятується від вулканічної лави, перепливає бурхливі ріки, досліджує невідомі землі.

Кожна така подорож збагачує читачів знаннями з ботаніки, зоології, географії. Жуль Берн устами учених-диваків чи інших героїв розповідає про історію дослідження віддалених континентів, засуджує піратство і работоргівлю. Минає час, але твори Жуля Берна не втрачають свого значення, бо в них діють справжні герої. Події розгортаються стрімко, а пригоди сміливців до останньої сторінки тримають читачів у напруженні.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Наскільки людині варто дослухатися приклад.
Незвичайні мандрівки Жуля Верна