Моріс Метерлінк “Синій птах”

1. Опишіть фею, яка зайшла в дитячу кімнату в хатинці Лісоруба. Відповідь: “…старенька в зеленій сукні і червоному чепчику. Вона горбата, кульгава, одноока, ніс гачком, ходить з костуром…” 2. Хто, на думку дітей, була та вродлива і світозора дівчина, на якій було довге, прозоре, сліпучо-яскраве покривало? Відповідь: Королева. 3. Кого і чому було найскладніше одягнути в Палаці Феї Берилюни? Відповідь: Душу Світла; тому що Фея сказала, що Душа Світла і так прекрасна.

4. Хто, на думку Кішки, були “єдиними володарями світу” до появи Людини?

Як Кішка називає Людину? Відповідь: Вода і Вогонь; деспотом. 5. Що найбільше вразило, жахнуло Тільтіля у Палаці Ночі, коли він заглянув за двері таємниць? Відповідь: Створіння без очей. 6. Як добираються Блакитні Діти з Царства Майбутнього на Землю? Відповідь: На кораблі Зорі. 7. Які ви запам’ятали винаходи Дітей, що живуть у Царстві Майбутнього? Відповідь: Тридцять три засоби продовження життя; Світло, поки що не відоме на Землі, величезні блакитні маргаритки і т. ін.

8. Як можна назвати зміни, що відбулися з Тільтілем і Мітіль? Відповідь: Прозріння. 9. Що у п’єсі М. Метерлінка “Синій птах” символізує образ Дупіі

Світла? Відповідь: Моральну мету людства.

10. За допомогою якого прийому Моріс Метерлінк у драмі “Синій птах” розкриває характери, почуття Тварин, Предметів, Рослин? Відповідь: Олюднення. 11. Символом чого у п’єсі М. Метерлінка є зелена шапочка з чудодійним алмазом? Відповідь: Вічного прагнення людства пізнати таємниці буття. 12. Які Блаженства “відкривають” очі дітям на розуміння сенсу Буття, розуміння світу? Відповідь: Блаженство Бути Здоровим, Блаженство Дихати Повітрям, Блаженство Сонячних Днів, Блаженство Чистих Думок і т. ін.

2 варіант
1. Що саме шукала Фея, коли зайшла в дитячу кімнату в хатинці Лісоруба? Відповідь: Синього птаха. 2. Які костюми вибирають діти в Палаці феї Берилюни? Відповідь: Тільтіль – костюм Хлопчика-мізинчика; Мітіль – сукню Гретель, туфельки Попелюшки. 3. Кому з героїв драми належать такі слова: “Людина – це все! Треба її слухати і виконувати всі її бажання! У цьому вся істина…””? Відповідь: Собаці. 4. Чому, коли Тільтіль відчинив двері печери, у якій знаходилися Хвороби, ніхто звідти не вийшов? Яка “маленька Хвороба в домашніх туфлях” все ж таки пізніше встигла вислизнути? Відповідь: Усі Хвороби хворіли, хандрили; Нежить. 5. З чого зіткана чудова сукня Материнської Любові? Відповідь: ‘З поцілунків, поглядів, пестощів. 6. Хто і як зустрічає Блакитних Дітей, коли вони при бувають з Царства Майбутнього на Землю? Відповідь: Матері; вони співають.

7. Чому мати Тіль стривожилася, коли розбудила своїх дітей? Відповідь: Подумала, що вони захворіли, вона боялася їх втратити. 8. На кого саме, на думку дітей, схожа внучка сусідки Бер-ленго? Відповідь: На Душу Світла.

9. Кого нагадувала дітям Фея Берилюна? Відповідь: Сусідку Берленго. 10. Назвіть абстрактні образи п’єси Моріса Метерлінка “Синій птах”. Відповідь: Таємниці, Жахи, Нещастя, Блаженства. 11. Кому з героїв п’єси-феєрії “Синій птах” належать такі слова: “Всі матері багаті, якщо вони люблять своїх дітей. Немає ні бідних матерів, ні некрасивих, ні старих… їх любов є найчудовішою з усіх радостей. Коли вони сумують, досить їм поцілувати дитину або дитині поцілувати їх і всі сльози, що навертаються їм на очі, перетворюються на зорі…” Відповідь: Ма теринській Любові. 12. Які таємниці буття відкриваються дітям у Царстві Майбутнього? Відповідь: Усьому свій час. І цей час – невблаганний, його не впросиш і не підкупиш..


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)

Моріс Метерлінк “Синій птах”