Іліада характеристика образа Нестора

Нестір – персонаж “Илиади” і “Одиссеи”, цар Пилоса. У поемах Н. з’являється як навчений роками старець, чиє основне завдання – допомагати радами більше молодим героям. Він стає посередником у сварці Ахілла й Агамемнона: уже в 1-й пісні він намагається запобігти їх сварці, а після того як Ахілл віддаляється від війська, Н. пропонує Агамемнонові загладити нанесену образу й наставляє відправлене до Ахілла посольство. Під час битви він не раз підбадьорює грецьких героїв, волаючи до їхньої військової честі; він підказує вождям

ідею вилазки в троянський табір, що роблять Одиссей і Диомед. Н. з’являється як традиційний епічний тип “чоловіка ради”. Він старий і майже не може боротися.

Єдиною можливістю активної участі в битві для нього стає підбадьорення війська й допомога як візник, причому й тут він не спрямовується в бій, а тільки відвозить Диомеда, переконуючи його не протистояти Гектору. Зате Н. постійно бере слово в раді вождів, з ним першим у важку мінуту радиться Агамемнон. Не випадково, що оманний Сон, посланий Зевсом Агамемнонові, приймає образ Н. , шанованого царем вище інших. Тому для Н. в “Илиаде” підкресленим виявляється

насамперед його мистецтво мовлення, головний з його постійних епітетів – “солодкомовний витія”.

При цьому мовлення Н. відіграють істотну роль у композиційній структурі поеми: у них нерідко присутні теми й сюжети, що виходять за рамки властиво “Илиади”. Постійне звертання Н. до минулого надає йому риси якогось хоронителя героїчних переказів, носія древньої військової честі. У поемі Н. стає свого роду персоніфікованим авторитетом, втіленням традиції.

Подібну роль грає Н. і в “Одиссее”, де до нього в пошуках батька приходить син Одиссея Телемах Тут Н. знов-таки формально з’являється як носій минулого знання, розповідаючи Телемаху про війну й про повернення героїв. При цьому, однак, як і в “Илиаде”, де його ради носять трохи загальний характер, він не може сказати йому нічого конкретного про долю батька. Проте прихід Телемаху до Н. осмислюється як прилучення юнака до героїчної традиції, втіленням якої є Н.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Іліада характеристика образа Нестора