Людина-Невидимка характеристика образа Гриффина

Гриффин – дивний незнайомець (“він був закутаний з голови до п’ят, а широкі криси фетрового капелюха приховували всі еголицо”) з невеликим багажем, що складається із двох валіз, заповнених паперами, книгами й загадковими посудинами, з’являється в будинку миссис Хол. Власницю будинку для постояльців він залучає готовністю надовго затриматися й пристойно платити. Головною вимогою, пропонованою Г. до господарки й мешканців будинку, є дотримання його суверенності й самітності. Насторожені загадковим поводженням “гостя”, жителі

Айпинга незабаром викривають невидимку. Лише Кемпу, університетському приятелеві, Г. розповідає свою історію. Займаючись медициною, фізикою й, зокрема, проблемами оптичної непроникності, Г, виводить формулу, що виражає загальний закон пігментів і переломлення світла У надії зробити велике відкриття, одержати могутність і волю, злиденний асистент коледжу проводить експеримент за експериментом.

Маючи потребу в грошах, грабує батька, позбавляючи його чужих грошей, внаслідок чого той кінчає із собою. Не мучиться провиною Г. сліпо прагне до втілення задуму Нарешті після тривалих моральних і фізичних мучень Г. стає невидимим.

Відкриття виявляє свою уничтожительную силу. Невидимка-Г. виявляється соціально небезпечним.

За допомогою невидимості він намагається досягти необмеженої влади, проголошує нову еру людства – еру терору й насильства. Першою жертвою Г. стає звичайний перехожий Згубна ідея й для самого невидимки. Г. знаходить не тільки волю й можливість проникати всюди.

Він виявляється ще більш незахищеним і уразливим, чим колись. “Невидимість дозволяла багато чого досягти, але не дозволяла користуватися досягнутим”. Виснажений голодом, холодом, ранами, він гине “на жалюгідній постелі, в убогій кімнаті, серед неосвіченої, збудженої юрби, побитий і поранений, відданий і безжалісний, зацькований, що закінчив свій дивний і страшний життєвий шлях”. До умираючого Г. вертається тілесність.

Поглядам збожеволілої від страху й цікавості юрби “з’являється розпростерте на землі голе, жалюгідне, убите й покалічене тіло… з вираженням гніву й розпачу на особі”.


Твір на тему родовід.
Людина-Невидимка характеристика образа Гриффина