Будденброки характеристика образа Томаса

Томас – син консула Б., сенатор, один з головних персонажів у романі. Народився в 1825 р., умер в 1875 р. Після смертиотца став главою фірми й видною особою в місті. Багатьма рисами він зв’язаний зі старими традиціями бюргерства У ньому є спадкоємна непохитна чесність, енергія, розмах, сила волі, трудова завзятість. Будучи ще парубком, Т. зумів вивести фірму із застою завдяки удачам і винахідливості. Але своє бюргерське існування, торговельну діяльність і приналежність до любекскому патриціанського суспільства він сприймає скоріше як позбавлену

змісту форму. Все те, що для його предків було справжнім життям, для Т. не більше чим роль.

Його непохитність у сімейних суперечках награна, і найбільше він боїться бути не прийнятим всерйоз. Т. потай і непомітно для себе віддаляється від свого оточення. Його інтерес до торговельних справ, його скрупульозна акуратність, подтянутость, звичка до систематичної роботи – все це помалу здобуває показний характер, наростає щиросердечна утома, втрачається воля кжизни. Сенатора розморює сумнів у користі його діяльності як комерсанта. Т. як би відходить від норми.

У нього вже зовсім не бюргерські літературні смаки, а духовні

й культурні інтереси зводять його з Гердой Арнольдсен, що більшу частину часу проводить за грою на скрипці й роялі. Тим більше гостро Т. сприймає конфлікт між своїми вчинками й совістю. Поступившись совістю, він вирішує купити на корені врожай у поміщика, що розорився Але під час свят, улаштованих у будинку з нагоди століття фірми “Иоганн Будденброк”, Т. одержує звістку про те, що весь урожай, на продажі якого він припускав виручити круглу суму, побитий градом, і Т. розглядає це як справедливе покарання за те, що він порушив кодекс честі старого бюргерства й надійшов так, як ніколи в житті не надійшли б його діди й батьки1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Суперечливість теорії крові по совісті та образу раскольнікова.
Будденброки характеристика образа Томаса