Франсіско де Кеведо – іспанський поет і прозаїк

Народився в Мадриді у 1580 році. Його батько обіймав посаду особистого секретаря дружини короля; мати була однією з її фрейлін. Майбутній письменник ріс і виховувався в палаці Освіту спочатку отримав у імперській колегії єзуїтів, потім – в університеті в Алкала де Енарес, Досконало вивчив латину грецьку староєврейську, італійську французьку і арабську мови. Ці заняття поєднувалися з математикою, юриспруденцією, медициною, богослов’ям. За студентських років починається літературна діяльність Кеведо.

Він набуває широкої літературної

популярності як автор поетичних творів, сатиричних нарисів і памфлетів, “Листів кавалера де ла Тенаса” і сатиричних новел із серії “Сновидінь”. Життя поета змінилося, коли на дуелі загинув його супротивник, Кеведо доводиться покинути батьківщину. Він шукає притулку на Сицилії у герцога Осуни, який зараховує Кеведо до своїх найближчих сподвижників. Згодом письменник виявиться замішаним у змову проти Венеціанської республіки, і його буде заочно засуджено до страти. Кеведо повертається до Іспанії і усамітнюється в своєму маєтку. Там відновлює літературну творчість і працює над трактатом “Політика бога”.

Коли Кеведо було дозволено повернутися до Мадрида, він знову вступає в палацові сфери, публікує “Історію життя творчістю Кальдерона”


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Франсіско де Кеведо – іспанський поет і прозаїк